RSS

Udane turnieje Akademii Piłkarskiej Końskie

• Napisany przez:
  • Skomentuj

Młodzi adepci futbolu z Akademii Piłkarskiej Końskie ostatnio wzięli udział w dwóch halowych turniejach piłki nożnej. Podopieczni trenera Grzegorza Kądzieli w Fałkowie zajęli trzecie, a w Starachowicach czwarte miejsce.…

W Fałkowie został rozegrany II Mikołajkowy Turniej halowej piłki nożnej. Na starcie stanęło 8 drużyn: PAS Skarżysko, Orlęta Kielce, AP Piotrków Trybunalski, Neptun Końskie, Kasztelan Żarnów, AP Końskie (rocznik 2004) i dwie drużyny gospodarzy z Fałkowa.

Medale dla wszystkich

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach. Do półfinałów AP Końskie weszła z drugiego miejsca w grupie A. W grupie B pierwsze miejsce zajęły Orlęta Kielce, a drugie AP Fałków II. AP Końskie i AP Fałków spotkały się w meczu o trzecie miejsce, który zakończył się zwycięstwem zawodników z Końskich 2:1. W turnieju zwyciężyła drużyna ze Skarżyska, która pokonała w finale Orlęta Kielce 2:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Zachura z AP Końskie, najlepszym bramkarzem Mateusz Kaleciński z Orląt Kielce, a najlepszym strzelcem Mateusz Krakowiak z Celsium Skarżysko. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami za udział w turnieju. Dzięki życzliwości okolicznych przedsiębiorców udało się zorganizować poczęstunek, medale i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.

Jest postęp

Z kolei chłopcy z rocznika 2006 uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Halowym Juventa Cup w Starachowicach, w którym uczestniczyło 12 drużyn. Podzielono je na dwie grupy. AP Końskie trafiła do grupy A razem z drużynami: PAS Skarżysko, UKS Żagle Warszawa, Junior Radom, Juventa Starachowice i Szczakowianka Jaworzno. – Ostatecznie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie A, a w meczu o piąte miejsce pokonała kolegów z AP Stalowa Wola. Po raz kolejny chłopcy wyprzedzili wiele drużyn z dużo większych miast i o bogatszych tradycjach piłkarskich. Wykazali się dużym zaangażowaniem i do końca walczyli na bardzo wysokim poziomie. Rezultat z całą pewnością nie był przypadkowy, bowiem chłopcy już wcześniej wielokrotnie mieli okazję ogrywać się w turniejach obsadzonych przez rozpoznawalne piłkarskie marki. Cały czas idziemy do przodu i jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie w końcu przyniesie miejsce na pudle na poziomie wojewódzkim. Kolejny turniej już 11 stycznia, również w Starachowicach – zapowiada trener Grzegorz Kądziela.

Akademia Piłkarska Końskie
Rocznik 2004: Mateusz Wilk, Jan Kołodziejczyk, Mikołaj Doniecki, Jakub Zachura, Patryk Bodasiński, Jakub Paszyński, Szymon Wołczyński, Łyczek Bartosz, Konrad Musielewicz.
Rocznik 2006: Jakub Kos, Adam Grzybowski, Jan Wierzbicki, Adam Panek, Jakub Turalski, Francesco Ślifirski, Patryk Wielechowski, Stanisław Kołodziejczyk, Mateusz Ruzik, Hubert Kołodziejczyk, Maksymilian Stępień.