Udane turnieje Akademii Piłkarskiej Końskie

Fałków

W Fałkowie został rozegrany II Mikołajkowy Turniej halowej piłki nożnej. Na starcie stanęło 8 drużyn: PAS Skarżysko, Orlęta Kielce, AP Piotrków Trybunalski, Neptun Końskie, Kasztelan Żarnów, AP Końskie (rocznik 2004) i dwie drużyny gospodarzy z Fałkowa.

Medale dla wszystkich

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach. Do półfinałów AP Końskie weszła z drugiego miejsca w grupie A. W grupie B pierwsze miejsce zajęły Orlęta Kielce, a drugie AP Fałków II. AP Końskie i AP Fałków spotkały się w meczu o trzecie miejsce, który zakończył się zwycięstwem zawodników z Końskich 2:1. W turnieju zwyciężyła drużyna ze Skarżyska, która pokonała w finale Orlęta Kielce 2:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Zachura z AP Końskie, najlepszym bramkarzem Mateusz Kaleciński z Orląt Kielce, a najlepszym strzelcem Mateusz Krakowiak z Celsium Skarżysko. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami za udział w turnieju. Dzięki życzliwości okolicznych przedsiębiorców udało się zorganizować poczęstunek, medale i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.

Jest postęp

Z kolei chłopcy z rocznika 2006 uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Halowym Juventa Cup w Starachowicach, w którym uczestniczyło 12 drużyn. Podzielono je na dwie grupy. AP Końskie trafiła do grupy A razem z drużynami: PAS Skarżysko, UKS Żagle Warszawa, Junior Radom, Juventa Starachowice i Szczakowianka Jaworzno. – Ostatecznie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie A, a w meczu o piąte miejsce pokonała kolegów z AP Stalowa Wola. Po raz kolejny chłopcy wyprzedzili wiele drużyn z dużo większych miast i o bogatszych tradycjach piłkarskich. Wykazali się dużym zaangażowaniem i do końca walczyli na bardzo wysokim poziomie. Rezultat z całą pewnością nie był przypadkowy, bowiem chłopcy już wcześniej wielokrotnie mieli okazję ogrywać się w turniejach obsadzonych przez rozpoznawalne piłkarskie marki. Cały czas idziemy do przodu i jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie w końcu przyniesie miejsce na pudle na poziomie wojewódzkim. Kolejny turniej już 11 stycznia, również w Starachowicach – zapowiada trener Grzegorz Kądziela.

Akademia Piłkarska Końskie
Rocznik 2004: Mateusz Wilk, Jan Kołodziejczyk, Mikołaj Doniecki, Jakub Zachura, Patryk Bodasiński, Jakub Paszyński, Szymon Wołczyński, Łyczek Bartosz, Konrad Musielewicz.
Rocznik 2006: Jakub Kos, Adam Grzybowski, Jan Wierzbicki, Adam Panek, Jakub Turalski, Francesco Ślifirski, Patryk Wielechowski, Stanisław Kołodziejczyk, Mateusz Ruzik, Hubert Kołodziejczyk, Maksymilian Stępień.
Trener Grzegorz Kądziela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.