Fałkowskie Złote Gody

Fałków

12 par małżeńskich z gminy Fałków świętowało Złote Gody. W czasie specjalnej uroczystości małżonkowie zostali udekorowani Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 50 lat zostali zaproszeni na uroczystość zorganizowaną przez fałkowski Urząd Stanu Cywilnego. Została ona podzielona na dwie części. Pierwsza odbyła się w kościele Świętej Trójcy w Fałkowie, gdzie w intencji małżonków odprawiono mszę świętą, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Gabryś . Po wspólnej modlitwie wszyscy zostali zaproszeni szkoły, gdzie w sali gimnastycznej wręczono Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP. Małżonkom gratulowali: wójt Henryk Konieczny, wicewójt Zdzisław Skiba, Anna Pluta – przewodnicząca Rady Gminy, Danuta Leśniewicz – kierownik USC oraz starosta Bogdan Soboń. Jubilaci otrzymali piękne bukiety kwiatów oraz pamiątkowe statuetki. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek, a na finał z jasełka wystąpili uczniowie podstawówki przygotowani przez panie: Aleksandrę Leśniewicz i Katarzyną Krzysztoporską.

Fałkowscy jubilaci:Jadwiga i Józef Adachowie, Władysława i Roman Baranowie, Sabina i Stanisław Laskowscy, Józefa i Tadeusz Kaczmarekowie, Sabina i Wacław Ostrowscy, Janina i Władysław Pawlikowie, Marianna i Julian Plutowie, Wiesława i Marian Pytlikowie, Janina i Zygmunt Pytlosowie, Lucja i Stanisław Sztanderowie, Janina i Maciej Waszczykowie, Stefania i Wacław Wychowałkowie

 

Dodaj komentarz