Rewelacyjny bal. Ponad 23 tysiące złotych dla dzieci!

Smyków

Sobotnią noc spędzoną w Domu Bankietowym „Villa Roma” w Miedzierzy uczestnicy imprezy będą wspominać przez długi czas.Wszystko to zasługa pań ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Smyków, które po raz czwarty zaprosiły na wspólną karnawałową zabawę. Dochód z imprezy podobnie jak w poprzednich latach przeznaczony będzie na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom, nad którymi swoje skrzydła rozłożyło stowarzyszenie.

Emocjonujące licytacje

Gospodynią wieczoru była prezes Danuta Jarek, która osobiście witała gości w drzwiach lokalu symbolicznym kieliszeczkiem aromatycznej cytrynówki przygotowanej przez wiceprezes Agnieszkę Kastaryndę. Pani Agnieszka wiodła prym w czasie emocjonujących licytacji, które poprowadziła niczym wytrawna licytatorka. Pod młotek poszły m.in. porcelanowa figurka z ćmielowskiej porcelany podarowana przez marszałka Adama Jarubasa, pióro od wicemarszałka Piotra Żołądka, obrazy, biżuteria czy piłka z autografami Vive Tauron Kielce. Zainteresowaniem cieszyła się licytacja sukni Anny Popek – prezenterki TVP2 według projektu Pauliny Spery – Miss Polonii Ziemi Świętokrzyskiej 2011, którą uszyła jej mama Lidia Spera, obecna na balu. Ostatecznie aukcję wygrał Arkadiusz Bąk – wiceminister gospodarki, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Piękną czarną suknię wysadzaną cekinami, kupioną za 1000 zł,  będzie nosiła jego żona Justyna, która pochodzi ze Stąporkowa. Łącznie z licytacji zebrano aż 18 550 zł!

Zabawa z Kamilą Drezno

Nie mniej ciekawie było na parkiecie. Do zabawy największe przeboje biesiadne i taneczne zagrał zespół Max. Wielkim powodzeniem cieszyła się nauka rock`n`rolla, którą zaproponowała Kamila Drezno – gość specjalny balu, tancerka znana z „Tańca z gwiazdami`. Co ważne zadbała nie tylko o zapamiętanie kroków, ale przede wszystkim doskonałą zabawę wypełnioną głośnym śmiechem. Kamila do Miedzierzy przyjechała też z profesjonalnymi tancerzami ze swojej Akademii Tańca, którzy zaprezentowali pokaz cza-czy i rumby.

Pyszne menu

W przerwach goście mogli skosztować pysznych potraw z kuchni „Villa Roma”. W menu znalazły się m.in. rosół z kluseczkami domowymi, kotlet schabowy, de volaille, zupa gulaszowa, makaron po włosku z kurczakiem, cepeliny z sosem, barszczyk i paszteciki, pierogi, żeberka po amerykańsku, skrzydełka nadziewane, gołąbki. Co ważne salę bezpłatnie udostępnili jej właściciele  Stanisława i Roman Pawelcowie. Również za darmo pracowała obsługa sali oraz kuchni na czele ze szefem Sławomirem Salagierskim. Gratis zagrał również zespół Max. Dochód z balu wyniósł ponad 23 tys. zł. Dokładne wyliczenia będą znane w najbliższych dniach.

Szczodre serca:
Jak podkreślają Danuta Jarek i Agnieszka Kastarynda. Nic nie udałoby się bez wsparcia sponsorów. Bal wsparli m.in. Bernadetta i Waldemar Zbrógowie, Mieczysław Misztal, Leszek Zapała, Bartłomiej Plech, Piotr Plech, Wiesława i Stanisław Dróżdżowie, Waldemar Świąder, Dariusz Świąder, Jolanta i Grzegorz Kuśmierczykowie, Jan i Bogusława Misztalowie, Małgorzata i Stanisław Kołodziejczykowie.

 

Dodaj komentarz