Trzeźwy popielec

flash Końskie Paragraf

Akcja policjantów z koneckiej  „drogówki” prowadzona była jedynie na terenie miasta i gminy Końskie.

Patrole zajęły stanowiska na drodze  W-728 prowadzącej do Końskich z Gowarczowa i  Sielpi, na wojewódzkiej  W- 749 wiodącej z Przysuchy. Na drodze krajowej K-42 prowadzącej ze Stąporkowa i  wojewódzkiej W 746 z Piotrkowa do Końskich tym razem kierowców nie kontrolowano. Na te trasy policjanci wrócą niebawem.

 

Jeden  na promilach

Nadkomisarz Grzegorz Michorek – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Końskie powiedział nam, że wzmożone kontrolowanie policjanci prowadzili od godziny 5 do 8. Sprawdzaliśmy kierujących pojazdami, czy aby nie a pod wpływem albo po użyciu alkoholu. Jak wiadomo dzień wcześniej ludzie żegnali karnawał. Środa to popielec. A więc gdyby  z karnawałem rozstawali się racząc alkoholem, pewnie w środowy poranek w ich organizmach byłby alkohol. Przez wspomniane trzy godziny policjanci  za pomocą probierza Alco-Bloow, sprawdzili 900 kierujących samochodami. 899 było trzeźwych. Tylko 38 –latek kierujący volkswagenem był pod wpływem alkoholu. Dokładne badanie alcotestem wykazało, że w jego organizmie było 0,6 promila alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym popełnił przestępstwo z art. 178 § 1.  – kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Decyzja w sprawie nietrzeźwego kierowcy zapadnie w sądzie.

To nie polowanie :

W swojej codziennej służbie policjanci sprawdzają kierowców czy nie są pod wpływem alkoholu, substancji odurzających. Takie wzmożone działania kontrolne, koneccy policjanci z ruchu drogowego, często wspomagani przez policjantów Wydziału Prewencji prowadzone będą kilka razy w 2015 roku. Profilaktyka tego typu odnosi pozytywne skutki. Na drogach jest mniej pijanych kierowców mimo, że samochodów na drogach przybywa. I z tego należy się cieszyć, bo coraz więcej użytkowników dróg jest bezpiecznych. Działania na zasadzie akcji wcale nie są polowaniem na kierowców, a jedynie eliminowaniem z dróg tych, którzy nie tylko nie dbają o swoje zdrowie i bezpieczeństwo nie wspominając o innych uczestnikach ruchu drogowego.

 

Dodaj komentarz