Daj odpocząć komputerowi!

Końskie

Akcję rozpoczęło spotkanie walentynkowe, na które przybyło około 40 chętnych uczestników. Poprowadził je dyrektor CKiAL Adam Kubka. Już sam początek był nietypowy. Formą biletów były czerwone serduszka, na których uczestnicy mieli napisać imię ukochanej osoby i zawiesić je w przygotowanym szablonie dużego serca, co stworzyło ciekawą dekorację sali. Na początku instruktor Małgorzata Gałązka przedstawiła szczegółowy program zajęć przygotowanych dla dzieci przez Centrum. Uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać i zdecydować na udział w zajęciach, które najbardziej ich interesują. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, które rozruszały i wprawiły w dobry nastrój wszystkich uczestników. Wielką niespodzianką dla wszystkich był wspaniały występ starszej koleżanki uczestników spotkania Martyny Zygmunt. Dekoracje i konkursy przygotowała Małgorzata Gałązka, a o oprawę muzyczną tradycyjnie zadbał instruktor Piotr Zaborowski.

Międzypokoleniowe Ostatki

Niewątpliwą atrakcją tegorocznych ferii przygotowanych przez gowarczowskie CKiAL, było spotkanie międzypokoleniowe, które odbyło się w miniony wtorek, czyli w Ostatki. – Już od południa panie ze Stowarzyszenia Aktywni Seniorzy w Gowarczowie wspólnie z dziećmi przygotowywały tradycyjne potrawy ostatkowe. Najwięcej radości najmłodszym uczestnikom sprawiło lepienie pierogów w niezwykle precyzyjny sposób, no i oczywiście przygotowanie słodkich rogalików i ciasteczek. Te własnoręcznie lepione pierogi pojawiły się na stołach w towarzystwie rumianych skwarków i cebulki, obok kapusty z grochem i słodkości – relacjonuje dyrektor Adam Kubka. Spotkanie przygotowała Małgorzata Gałązka we współpracy z Ewą Polewczyk, Agnieszką Muszyńską, Janiną Sobczyńską, Stefanią Lipińską i Barbarą Kaniowską. Stronę muzyczną zapewnił Piotr Zaborowski przygrywając na akordeonie tradycyjne melodie ludowe.

Co jeszcze?
We wtorek 24 lutego mini kurs tańca, gdzie motywem przewodnim będzie nauka walca – zapomnianego walczyka. W środę 25 lutego na wszystkich chętnych czeka wyprawa do Komendy Powiatowej Policji w Końskich w ramach Akcji „Bezpieczne Ferie”.

 

Dodaj komentarz