Euroweek tylko w języku angielskim

Oświata

Zajęcia językowe, zwiedzenie Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Zapałek i spotkanie z….prezydentem RP Bronisławem Komorowskim czekało na uczestników feryjnego wyjazdu w ramach projektu Euroweek Szkoła Liderów.

Uczniowie Zespołu Szkół w Miedzierzy, Gimnazjum nr 1 w Radoszycach oraz Szkoły Podstawowej w Królewcu  wzięli udział w atrakcyjnym feryjnym wyjeździe. – Wszyscy mieli możliwość doskonalenia języka przez cały tydzień poprzez udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży pochodzących z różnych zakątków całego świata. Prowadzący zajęcia to reprezentanci m.in. Kolumbii, Indonezji, Indii, Danii, Turcji, Grecji, Łotwy, Wietnamu, Kenii – informuje Izabela Basiak – dyrektor ZS w Miedzierzy. Wraz z nią opiekę sprawowały nauczycielki ze szkół biorących udział w projekcie: Aldona Mechelewska, Magdalena Mechelewska i Aneta Boruń.

Poznawanie kultur

Wszystkie zajęcia, oczywiście w języku angielskim, odbywały się w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Długopole Zdrój.  Konferencja prasowa, leadership, Unia Europejska, praca i motywacja w grupie, poznawanie kultur świata, prowadzenie prezentacji, debata Oxfordzka, wolontariat, szok kulturowy to tematy, które po powrocie z warsztatów nie powinny być już dla uczestników żadną tajemnicą. – Zajęcia prowadzone były w bardzo ciekawy i twórczy sposób z zastosowaniem innowacyjnych metod i form pracy. Nie zabrakło również humorystycznych akcentów, w szczególności podczas kreowania różnych postaci za pomocą  przygotowanych własnoręcznie kostiumów – opowiada Izabela Basiak.

Certyfikaty na finał

Euroweek to również wycieczki. Wszyscy zwiedzili  Bystrzycę Kłodzką, a w niej słynne Muzeum Zapałek. Mieli również czas na popływanie w basenie. Niespodzianką okazał się wyjazd do Kłodzka, gdzie na Rynku gościł prezydent RP Bronisław Komorowski.  Nie obyło się oczywiście bez wspólnych zdjęć i autografów.  Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające szkolenie w języku angielskim. Kolejny wyjazd na Euroweek już w wakacje.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz