Szusowali już piąty raz z rzędu

Końskie

33 uczniów z ZSP w Stąporkowie otrzymało certyfikaty potwierdzające umiejętność jazdy na nartach. Wszystko to w ramach kursu, jaki w ferie zimowe został zorganizowany na stoku w Krajnie.

Już po raz piąty uczniowie ZSP jeździli do podkieleckiego Krajna, by w Ośrodku Narciarskim „Sabat| uczyć się, ale i doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Kurs został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy  „Staszic”dla  członków klubu z terenu miasta i gminy Stąporków. Obóz to część projektu „Na nartach po zdrowie” dofinansowanego przez Urząd Miejski. Jego autorką podobnie jak w minionych latach jest Bożena Hozer – nauczycielka wychowania fizycznego.  Młodzież zakwalifikowana do projektu to przede wszystkim uczniowie klas pierwszych liceum  i technikum oraz pasjonaci jazdy na nartach z klas starszych. Kurs odbywał się w czasie jednego feryjnego tygodnia. Uczniowie codziennie byli dowożeni na stok w Krajnie. Co ważne przed pierwszym wyjazdem wszyscy zostali przygotowani teoretycznie z zakresu bezpiecznego zachowania na stoku wg Kodeksu FIS (International Ski Federation) oraz  przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Certyfikaty i profilaktyka

– Młodzież została podzielona na trzy grupy, a każda z nich ćwiczyła ze swoim  instruktorem  Szkoły Narciarskiej SkySki Sędek oraz opiekunem – nauczycielem. W drużynach uczono się nowych technik, takich jak: jazda pługiem, skręt  z poszerzenia kątowego, skręt równoległy ślizgowy, skręt równoległy czy śmig – informuje Hanna Rzepka, dyrektor ZSP, która ostatniego dnia dołączyła do uczniów i sama szusowała na stoku. Na zakończenie kursu w kategorii dziewcząt i chłopców odbyły się zawody w zjeździe slalomem .Podczas ostatniego dnia zajęć wszyscy otrzymali Certyfikat Ukończenia Kursu Narciarskiego.Opiekę wychowawczą nieodpłatnie sprawowali nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Monika Grabusińska, Karol Banasik, Robert Kusztal, Dorota Fitas. Przed uczniami jeszcze profilaktyczna część projektu. W jej ramach odbędzie się z spotkanie ze specjalistą psychoterapii na temat uzależenień. Zaplanowano również konkurs na plakat o tematyce profilaktycznej pod hasłem „Żyjmy zdrowo bez nałogów” oraz spektaklu w wykonaniu Krakowskiego Teatru Profilaktycznego ” Inspiracja”.

Grupa podstawowa:dziewczęta:
1. Agata Nowek
2. Patrycja Wieloch
3. Karolina Sorbian

chłopcy:
1. Grzegorz Lasota
2. Patryk Kołodziej
3. Emil Wąsowski

Grupa zaawansowana:

dziewczęta:
1. Aleksandra Kwiecień
2. Klaudia Ślusarczyk
3. Małgorzata Zawół

chłopcy:
1. Czesław Małyska
2. Kacper Kowalik
3. Grzegorz Jura

 

Dodaj komentarz