Zielone światło dla rozbudowy osiedla

flash Gorące tematy Końskie

Okazało się, że promowane przez gminę Końskie tereny inwestycyjne nie posiadają podłączenia do prądu umożliwiającego nie tylko budowę, ale przede wszystkim uruchomienia poważnych inwestycji. Co ciekawe relacje na ten temat obecnego i byłego burmistrza różnią się diametralnie.

Plany dotyczące powiększania osiedla przeleżały w koneckim magistracie od 2010 roku. Na przeszkodzie ich wcześniejszej realizacji stanęła m.in. sprawa dotycząca wykupu od rodziny Tarnowskich zespołu pałacowo-parkowego. Osiedle św. Jana Pawła II ma zostać rozbudowane w obszarze pomiędzy ulicami Południową a Izabelowską.  Na tym terenie wyznaczono 61 działek, z których 25 znalazło już swoich nabywców. Jakiekolwiek prace właścicieli stały się niemożliwe ze względu na brak uzbrojenia terenu. Od 2011 roku z koneckiego magistratu wychodziły zapewnienia, że wodociągi i kanalizacja dotrą do działek. – Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zapadła decyzja dotycząca uzbrojenia terenu i przeznaczenia na ten cel z budżetu miliona złotych w tym roku. Łącznie w kolejnych latach na ten cel zostanie wydanych osiem milionów złotych – informuje burmistrz Krzysztof Obratański.Oprócz mediów na terenie powstaną również ulice.

 Działki czekają

Pierwsze prace planowane są na przełomie kwietnia i maja i związane będą z budową wodociągów i kanalizacji. Za część prac odpowiadać będzie koneckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jak przyznaje burmistrz taki zabieg ma generować oszczędności dla gminy. – Nie ukrywam, że uzbrojenie działek ma nie tylko pomóc właścicielom rozpocząć prace przy budowie domów, ale również zachęcić innych do kupna –  mówi Obratański. Jak dotąd gmina na sprzedaży zarobiła 4 miliony złotych. Kolejne działki czekają już na swoich potencjalnych nabywców. Jak na razie jest w czym wybierać, bo zostało ich jeszcze 36. Różnią się nie tylko lokalizacją, ale również wielkością. Wystawiane na sprzedaż będą w kilku etapach. Wszelkich informacji na ich temat można dowiedzieć się w Wydziale Gospodarki i Nieruchomości koneckiego magistratu.

Dodaj komentarz