Adamczyk zostanie wiceburmistrzem Stąporkowa

flash Stąporków

O tym, że Dorota Łukomska rozważa powołanie swojego zastępcy w gminie Stąporków mówiono od kilku miesięcy. Nazwisko zastępcy udało się jednak utrzymać do ostatniej chwili. Wiadomo już, że w fotelu włodarza zasiądzie Robert Adamczyk, który przez niemal ostatnie trzy lata był zastępcą powiatowego komendanta policji w Końskich. Stanowisko wiceburmistrz Stąporkowa pozostawało wolne od momentu, kiedy w czerwcu 2012 roku zwolnił je Andrzej Głogowski mianowany na dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej.

 Niezwykle przydatne umiejętności

Burmistrz Łukomska o swojej decyzji powiadomiła media w specjalnym oświadczeniu. – Osoba Pana Roberta Adamczyka jest zapewne doskonale znana mieszkańcom Stąporkowa i powiatu koneckiego. Realizując dotychczasowe zadania doskonale wie, z jakimi problemami boryka się miasto i gmina. Uczestnicząc w sesjach Rady Powiatu, Rady Miasta czy wykonując swoje inne dotychczasowe obowiązki zawodowe poznał priorytety, którymi kierują się władze decydując, jakie sprawy są ważne i wymagają szybkiego działania. Stąporków jest mu szczególnie bliski, ponieważ przez wiele lat był mieszkańcem naszej gminy – czytamy. – Dynamika i rozwój inwestycyjny gminy, a także czas kiedy musimy  koncentrować się na sprawnym pozyskiwaniu środków unijnych jest okresem szczególnym dla Stąporkowa. Wszechstronne wykształcenie oraz wiedza i doświadczenie Roberta Adamczyka jako nauczyciela akademickiego czy umiejętność kierowania zespołem zdobyta w trakcie dotychczasowej kariery zawodowej będą tutaj niezwykle przydatne – pisze Łukomska. Nowy wiceburmistrz rozpocznie pracę od pierwszych dni kwietnia, wtedy również udzieli swojego oficjalnego komentarza w sprawie powołania.

Robert Adamczyk ma 44 lata. W policji służył od 1991 roku. Absolwent Szkoły Policji w Szczytnie. Wykładowca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Pracował na Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Wydziale do Walki z Przestępczością Zorganizowaną KWP w Kielcach. Przez 11 służył w strukturach Centralnego Biura Śledczego. Piastował stanowiska zastępcy komendanta w KPP w Pinczowie oraz w KPP Końskie.

 

Dodaj komentarz