Nasi na Agrotravel

flash Końskie

Obok stąporkowskich dinozaurów obojętnie nie przeszło żadne dziecko. Wiele osób pytało o zabytki gminy Końskie. Sprawdziliśmy, jak do przyjazdu do gmin Stąporków i Końskie zachęcano w czasie VII Międzynarodowych Targów Turystki Wiejskiej i Agroturystyki – Agrotravel, które odbyły się w Targach Kielce.

Słoneczna pogoda przyciągnęła do Targów Kielce mnóstwo osób myślących o zorganizowaniu wypoczynku. Na stoiskach swoje oferty prezentowali przedstawiciele niemal wszystkich zakątków Polski. Targi Agrotravel to doskonała okazja do promocji, bo stoiska odwiedzają nie tylko mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Wśród wielu wystawców nie zabrakło przedstawicieli gmin powiatu koneckiego. Po raz pierwszy promocyjne stoisko wystawiła gmina Stąporków. Turystów kusiły przede wszystkim dinozaury, które przyciągały uwagę dzieci. Powstały w pracowni plastycznej MGOKiS w Stąporkowie. Z małymi dinozaurami rodzice bardzo chętnie fotografowali swoje dzieci. Na turystów czekały promocyjne gadżety. Rozdawano m.in. nowy folder poświęcony atrakcjom turystycznym, widokówki czy kredki z logo gminy. Na stoisku przygotowano również miejsce dla dzieci, które mogły grały w memory, oczywiście ze stąporkowskimi obrazkami. Na stoisku przez trzy dni na pytania turystów odpowiadały: Bogumiła Jóźwik z Urzędu Miejskiego i Anna Kobierska – asystentka pani burmistrz.

Do Sielpi

Tradycyjnie już na Agrotravel nie zabrakło gminy Końskie. Sylwia Fatalska odpowiadająca za promocję w koneckim magistracie, Magdalena Weber z Centrum Informacji Turystycznej oraz Zbigniew Gontek – kierownik biura PTTK czekali na wszystkich chętnych do odwiedzania gminy Końskie. Tradycyjnie już gmina Końskie wystawiała się na stoisku woj. świętokrzyskiego m.in. tuż obok Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Konecczanie promowali nowe wydawnictwa przygotowane specjalnie z myślą o targach. „Turystyczna mapa zabytków” powstała jako uzupełnienie Gminnej Ewidencji Zabytków. Na dwóch stronach mamy mapy Końskich oraz gminy z naniesionymi miejscami zabytków. Zaznaczono również szlaki turystyczne w tym najnowszy Piekielny Szlak. Wydawnictwem, które zyskało nową oprawę graficzną jest przewodnik „Przez Końskie i Sielpię do Nieba”. Uzupełniono je o nowe wiadomości oraz zdjęcia. Zmieniono również okładkę. – Największym zainteresowaniem bez zmian cieszyła się Sielpia. To o miejsca noclegowe pytało najwięcej osób – mówi Magdalena Weber. – Wiele osób przychodziło do nas, jak mówili, z sentymentu do Końskich, z których się wyprowadzili. Pytali przede wszystkim o zmiany w mieście – dodaje.

Dodaj komentarz