Kryminalni przechwycili kontrabandę

flash Gorące tematy Końskie Paragraf

Tuż przed południem policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Końskich na ulicy w Stąporkowie kontrolowali pojazdy. Zatrzymali volkswagena pasaata, którym kierował stąporkowianin. Sprawdzając auto policjanci w bagażniki znaleźli dwie butelki z tworzywa sztucznego zamykane żółtymi kapslami. Jak się później okazało przezroczysty płyn w butelkach to stężony alkohol, w dodatku  nielegalnego pochodzenia i źródła. Nie było cech producenta, ani innych według których klasyfikowany jest każdy legalny produkt.

Spirytus, tytoń i papierosy z filtrem

Mł.insp.dr Waldemar Cisowski – komendant powiatowy policji w Końskich potwierdził nam, że  jego podkomendni podejrzewali, że mężczyzna może posiadać więcej nielegalnego towaru i to nie tylko alkoholu. Idąc tym śladem trafili do miejsca zamieszkania 47 -latka. Podejrzenia  potwierdziły się, gdy przystąpili do przeszukania pomieszczeń posesji. W garażu należącym do mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli  98 plastikowych butelek (o pojemności 0,9 litra każda) wypełnione alkoholem, dwa worki wypełnione krajanką tytoniową. Krajanka ważyła 30 kilogramów nie posiadała polskich, a nawet żadnych znaków akcyzy. Ponadto w domu mieszkańca Stąporkowa  znaleźli  760 sztuk gotowych papierosów, torebkę z zapięciem strunowym wypełnionych krajanką tytoniową, a także maszynkę do robienia papierosów. Policjanci ustalają, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie towaru.

Sąd wymierzy karę

Produkowane na prymitywnej maszynce  domowym sposobem papierosy z filtrem, pakowane były po dwadzieścia sztuk, w foliowe torebki z zapięciem strunowym. Na żadnym z tych elementów nie było logo firmy tytoniowej. Poszczególne papierosy miały jedynie  znaczek producenta bibułek tytoniowych. Znaków akcyzy nie miał też  żaden z  pozostałych  artykułów jakie policjanci znaleźli na posesji 47-latka. Grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Kontrabanda wpada za każdym razem

Od wielu lat policjanci, strażnicy graniczni zatrzymywali na drogach koneccyzny przemytników lub ludzi, którzy kontrabandą się zajmują. W tym roku na początku stycznia w Niekłaniu Wielkim policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Końskich zatrzymali opla. Kierował nim 44 –letni mieszkaniec Przysuchy. Osobówkę wypełniało 1000 paczek papierosów różnych marek. Wyliczono, że kontrabanda spowodowała uszczuplenia podatku, którego wartość oszacowano na około 1060 złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

 

Dodaj komentarz