Kolizja i wypadek, dwie osoby w szpitalu

flash Końskie Paragraf

W Staporkowie kierujący fordem wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu i najechał podróżującego skuterkiem. Kierowca mopedu został ranny. Na drodze W 728, ciężarowe volvo skręciło w lewo i natarło na wyprzedzające go renaulta.

W Stąporkowie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Miłej doszło do wypadku. Około godziny 16,30 drogą główną K-42 czyli ulicą Piłsudskiego motorowerem jechał 35 -letni mężczyzna. Gdy zbliżył się do skrzyżowania z ulicą Miłą, właśnie z niej, podporządkowanej wyjechał ford fiesta, którym kierował 53 -latek. Kierujący fordem  nie zachował należytej ostrożności, wymusił pierwszeństwo w ruchu drogowym  i najechał motorowerzystę. Pogotowie ratunkowe udzieliło mu pomocy doraźnej na miejscu zdarzenia i przetransportowało do Szpitala Specjalistycznego do Końskich.

 Sąd podejmie decyzję

Nadkomisarz Grzegorz Michorek naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Końskie zrelacjonował nam zdarzenie jakie rozegrało się  na ulicy Kieleckiej w Końskich, która jest drogą wojewódzką  W 728. Około godziny 8 ciężarówka  volvo z naczepą jechała od Sielpi w stronę miasta.  Za nią w kolumnie aut podążał dostawczy bus renault trafic, kierowany prze 29 –latka. W pewnym momencie na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/godz. renault zaczął wyprzedzać volvo, a kończył ten manewr tuż przed zjazdem do składu węgla, jaki znajduje się przy ulicy Kieleckiej. W tym momencie kierowca ciężarówki rozpoczął skręcanie w lewo. I natarł  na renaulta. Bus  obrócił się na drodze. Posypały się elementy kabiny volvo i renaulta. Jego pasażer został ranny i znalazł się w koneckim szpitalu. Po badaniach opuścił lecznicę. Policjanci zatrzymali 50 –letniemu kierowcy volvo prawo jazdy, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Nie upewnił się, czy ktoś go nie wyprzedza zanim podjął decyzję o skręcaniu w lewo. Sąd podejmie stosowną decyzję. Kierowcy byli trzeźwi.

Dodaj komentarz