Szybuj bezpiecznie w internecie

flash Oświata

Policjanci z koneckiej komendy odwiedzili 11 placówek oświatowych przeprowadzając łącznie 12 spotkań. Szkoły do których zawitali policjanci biorą udział w tegorocznej edycji konkursu ,,Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”.

W dobie błyskawicznie rozwijającej się cyfryzacji, łatwego dostępu do Internetu zwłaszcza nieletni często nieświadomie mogą popełniać czyny karalne w globalnej sieci jaką jest Internet. Aby zapobiec takim przypadkom zorganizowana została kolejna edycja konkursu ,,Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”.

Koneccy funkcjonariusze w trakcie spotkań przedstawili słuchaczom wiedzę na temat zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu, opowiedzieli jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z globalnej sieci.

Celem spotkań było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci poruszali tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. W trakcie spotkań z młodzieżą wykorzystywano filmy edukacyjne „W sieci” a młodszym uczestnikom konkursu prezentowano program pn. „3,2,1, Internet”.

Prezentowane przez policjantów materiały z pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych i konsekwencji łamania prawa w Internecie.

 

Źródło: KPP Końskie

Dodaj komentarz