Oszuści znikają w internetowym gąszczu

flash Paragraf

Mieszkaniec Radoszyc zamówił, zapłacił i nie doczekał się na przesyłkę z telewizorem. Mieszkanka Olszówki, zamówiła konsolę do gier, a otrzymała kuchenkę elektryczną. Za wspomniane oszustwa, sprzedawcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Mieszkaniec Radoszyc dał się zwieść ofertom sprzętu elektronicznego,  jakie proponował jeden z handlowych portali internetowych. W marcu 2015 roku zamówił telewizor, za który zapłacił  – przelewem na konto sklepu – 790 złotych. I zgodnie z umową czekał na dostawę. Czekał, wypatrywał kuriera. O wszystkim powiadomił policjantów. Natomiast mieszkanka Olszówki wsi w gminie Słupia Konecka w portalu handlowym zmówiła konsolę do gier Play Station 4. Uregulowała należność wpłacając na konto 1120 złotych. W tym przypadku zamówienie zostało zrealizowane.  Sklep internetowy zadziałał błyskawicznie. Zamiast konsoli otrzymała jednak kuchenkę elektryczną. Policjanci twierdzą, że osoba sprzedająca za pośrednictwem internetu, w tym przypadku  działała w celu osiągnięcia korzyści doprowadziła klientkę, do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem  poprzez wprowadzenie jej w błąd.

Oszustom grozi więzienie

Postępowanie w obu sprawach  prowadza funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radoszycach.  Trudność w ściganiu, odnalezieniu  przestępców polega na tym, że znikają w gąszczu wirtualnego świata. Policjanci ich odnajdują, ale poszukiwania zajmują dużo czasu.  I oszustom,  stawiają  zarzuty z art.286 § 1. -kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dodaj komentarz