Wykonawca zniknął z placu budowy! 26 rodzin czeka na mieszkania

flash Końskie

Porzucona budowa i zaniepokojeni lokatorzy. Firma, która miała w tym miesiącu oddać do użytku biurowiec PKS, zamieniony na mieszkania, zniknęła z placu budowy.

Na placu przed biurowcem hula teraz wiatr. O tym, że jeszcze niedawno trwały tu prace przypomina porzucona betoniarka, porozrzucane ogrodzenia oraz pokaźna góra gruzu. Prace zostały wstrzymane. A miało być tak pięknie. Po tym, jak upadł konecki PKS gmina Końskie przejęła dwa biurowce należące do przewoźnika. W jednym po gruntowym remoncie urządzono już mieszkania. Taki sam los miał podzielić drugi biurowiec. Miał, bo jak się okazało sprawa nie wydała się tak łatwa jak w pierwszym przypadku. – Wykonawca wszedł na teren budowy pod koniec minionego roku. Opóźnienia zaczęły się już po kilku tygodniach, tłumaczono to jednak przeszkodami związanymi z porą roku. Mimo że tegoroczna zima była wyjątkowo łagodna. Ostatecznie pracownicy zniknęli z budowy kilka tygodni temu – informuje burmistrz Krzysztof Obratański.

Wymienione okna

To jednak tylko początek problemów, bo jak się okazało z wykonawcą nie ma absolutnie żadnego kontaktu. Firma, która wygrała przetarg swoją siedzibę ma w pobliskim Skarżysku – Kamiennej.- Wystosowywaliśmy pisma i wezwania. Pozostały one bez żadnej odpowiedzi, gdyż po wskazanym adresem nie było nikogo, kto mógłby je odebrać – dodaje włodarz. Na wezwania nie odpowiada również inspektor nadzoru budowlanego.Okazuje się, żeby ruszyć z budową konieczna jest inwentaryzacja, która ma określić zakres wykonanych prac i tych, które trzeba wykonać. Na pewno wiadomo, że wymieniona została większość okien. Gmina Końskie jak dotąd zapłaciła firmie ponad 200 tysięcy złotych.

 Pod koniec roku?

Po inwentaryzacji, która ma być przeprowadzona już w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony przetarg na dokończenie prac. Oznacza to, że robotnicy na plac budowy mogą powrócić dopiero w wakacje, a mieszkańcy otrzymają klucze za kilka miesięcy, a może nawet na przełomie roku. Początkowo mieli otrzymać je już w czerwcu. Przypomnijmy. W dawnym biurowcu PKS mają powstać 22 lokale socjalne oraz cztery komunalne. Wprowadzi się do nich 26 rodzin oczekujących na mieszkania z przydziału gminy Końskie.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz