Królowała Kraina Fantazji

flash Końskie

Bajkowe postaci, prezentacje, spektakle, występy grup tanecznych, wesołe miasteczko, gry i konkursy z nagrodami – te i inne atrakcje czekały na najmłodszych mieszkańców gminy Gowarczów podczas imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Gowarczowie wraz z przyległym placem na parę godzin zamieniły się w „Krainę Fantazji”, domenę dzieci. Wszystkich milusińskich, ich rodziców powitał jak zwykle profesjonalnie prowadzący imprezę Wit Chamera. Wspierał go dyrektor miejscowego Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Adam Kubka. – Była piękna pogoda, ale wcześniej podjęliśmy decyzję, że bez względu na figle pogodowe impreza będzie miała miejsce w sali szkoły podstawowej – przekonuje dyrektor Adam Kubka.

Moc atrakcji

Na „pierwszy ogień” poszły grupy taneczne: jedna z klas młodszych, a druga z klas starszych tutejszej SP. Dynamiczny występ obu formacji bardzo się podobał, a tancerki zebrały gromkie oklaski. Bajkowe postaci pojawiły się tuż potem. W spektaklu pt. „Ukryty skarb” przygotowany przez CKiAL, pojawili się mali aktorzy: Basia Bielecka – jako Krasnal, Dominik Michałowski – Bociek, Asia Partyka, Julia Michałowska, Emilia Kos i Marta Dyk – to Dzieci, Gabrysia Bielecka – Motyl, Bartek Michałowski i Kuba Urban – Mali Odkrywcy oraz Weronika Kaniowska – Zosia. Ukrytym skarbem okazało się słowo „Mamusia”, gdyż spektakl ten poświęcony był Mamom, z okazji ich wcześniejszego święta. W programie były także występy solistek z CKiAL, przestawienie przygotowane przez studentki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gry, zabawy, konkursy z nagrodami.

Wesołe miasteczko

Na placu przed szkołą na dzieci czekały dodatkowo atrakcje i plac zabaw. Wesołe miasteczko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i okazało się sporą konkurencją dla zaplanowanych wewnątrz budynku atrakcji. Wśród gości dostrzegliśmy m.in. wójta Stanisława Pacochę, a gospodarzem Dnia Dziecka był dyrektor SP Jan Chojnacki. Imprezę przygotowali wspólnie: SP w Gowarczowie oraz CKiAL (instruktor plastyki Małgorzata Gałązka – oprawa plastyczna i część teatralna oraz instruktor muzyki Piotr Zaborowski – oprawa muzyczna i obsługa techniczna).

Dodaj komentarz