Policjanci mówili o bezpieczeństwie

flash Oświata

Koneccy policjanci spotkali się z uczniami II LO im. Marii Skłodowskiej- Curie w Końskich. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z zagrożeniami i przyczynami wypadków drogowych.

Dzisiaj funkcjonariusze naszej komendy odwiedzili uczniów II LO im. Marii Skłodowskiej- Curie w Końskich. Tematem spotkania było szeroko rozumiane pojęcie bezpieczeństwa. Według danych statystycznych przedstawionych przez policjantów najczęstszymi sprawcami zdarzeń drogowych są osoby w przedziale wiekowym od 18-24 lat. Częstą przyczyną takiej sytuacji jest przecenianie swoich możliwości przez niedoświadczonych kierowców, których cechuje chęć imponowania innym, a drogi traktują jak tor wyścigowy. Funkcjonariusze przestrzegali młodzież przed brawurą na drodze. Omawiali również najczęstsze błędy popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych.

W trakcie spotkań młodzież miała okazję obejrzeć film przedstawiający sytuacje, które zaistniały na drodze w wyniku nieodpowiednich zachowań takich jak : nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu, brak rozsądku i brawura.

Przedstawiony materiał spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy w skupieniu i zadumie wysłuchali prelekcji.

Źródło: KPP w Końskich

Dodaj komentarz