Po pierwsze perfekcyjna sztuka produkcji

Dom i ogród

Ozdobne czy funkcjonalne, a może ozdobne i funkcjonalne? Piszemy o tym, na co warto zwrócić uwagę w czasie wybierania ogrodzeń, bram, balustrad.

Przed wyborem ogrodzeń, bram czy balustrad warto nie tylko poważnie się zastanowić, nad samym wyglądem pasującym do naszej kompozycji domu, ale zwrócić szczególną uwagę na sposób wykonania i materiały z jakich zostały one wykonane. Wiadomo, że klient marzący o pięknym otoczeniu swojego wymarzonego domu nie musi znać się na wybranych przez siebie ogrodzeniach czy bramach.  Jeśli mówimy o ogrodzeniach, warto przede wszystkim skupić się na solidnym wykonaniu przęseł ogrodzeniowych. Dobrze, kiedy są one wykonane z prętów pełnych o przekroju; 12×12 mm, 14×14 mm i 16×16 mm oraz elementów kutych. Przęsła mogą być wykonane również w układzie prostym, w łuki lub tzw. „bawole oko” oraz z dwoma, trzema lub czterema ryglami. Bardzo często klienci zdecydują się na wybór przęseł ocynkowanych. Popularne są również bardzo dokładnie pomalowane metodą zanurzeniową.

 

płot

 

Nawet ręcznie skręcane

Niezwykle ważną decyzją, jest ta dotycząca wyboru bramy. Ma wszak być ona nie tylko solidna, ale stanowić wizytówkę każdego domu. Tu główną ofertę stanowią konstrukcje wykonane z pręta pełnego, stalowych rygli oraz ozdobnych elementów kutych.- W zależności od upodobań klienta jak również od warunków na posesji proponujemy bramy rozwierne lub przesuwne oraz automatykę do obu rodzajów bram – mówi Tadeusz Przyłęcki – właściciel firmy Elestra. Podobnie jak w przypadku bram wizytówką domu bywają balustrady zarówno schodowe jak i balkonowe. Ciekawe, że i zewnętrzne i wewnętrzne to  kompozycje z pręta pełnego 12x12mm, 14x14mm lub 16x16mm oraz elementów kutych. Bardzo często wybierane są balustrady produkowane z tralkami prostymi i giętymi z tzw. „brzuchami”. Dodatkowe atrakcyjnie okazują się tralki skręcone ręcznie. Warto pamiętać, że standardowa wysokość balustrady wynosi 110cm.

 

1 Komentarz dla “Po pierwsze perfekcyjna sztuka produkcji

  1. nie zamawiajcie tej firmy do bram. Pan WŁAŚCICIEL T. PRZYŁĘCKA, POBIERA DUŻE ZALICZKI I ICH NIE ZWRACA. UWAŻAJCIE NA TĄ FIRMĘ. NIE POLECAM FIRMY ELESTRA

Dodaj komentarz