Tyle kosztowały remonty gminnych dróg

flash Końskie

Kończą się prace przy przebudowie ulicy Warszawskiej, która od momentu oddania do użytku obwodnicy Końskich, stała się drogą – ulicą gminną. Przebudowywano ją w dwóch etapach. Pierwszy  o długości 980 metrów i kosztował nieco ponad 578 tys. zł, drugi to 570 metrów, a koszt przebudowany opiewa na 288 tys, zł. Zmieniono nie tylko jezdnię, ale również chodniki, wmontowano nowe krawężniki. – Zakończenie tej inwestycji przewidziane jest na koniec sierpnia – mówi burmistrz Krzysztof Obratański. Do końca sierpnia  do użytku zostaną przekazane kolejne odcinki dróg i ulic. Sfinalizowana zostanie przebudowa ulicy Traugutta w Końskich. Tu za ok.139 tys. zł.  zostanie zmodernizowane 360 metrów ulicy, wraz z chodnikami, krawężnikami i zatoczkami postojowymi. Podobnie dobiega końca przebudowa  450 metrów ulicy Brzezińskiego i ul. Zielona w Kornicy. Koszt pierwszej  sięga nieco pomad 63 tys. zł., a 150 mb Zielonej  nieco ponad 18 tys. zł. Następnie 450 metrów drogi w Nowym Kazanowie kosztować będzie ok.100 tys. zł, a 370 mb drogi w Pomorzanach ponad 56 tys. zł.

 Całkowicie na nowo

Niemal całkowicie została odbudowana ul. Mechaniczna w Końskich. Przebiega od stacji paliw przy ul.Warszawskiej obok  zakładów ceramicznych do ciepłowni i innych firm. Do niedawna mogły ją  swobodnie pokonać  pojazdy z wysokim zawieszeniem ciągniki gąsienicowe  ewentualnie  ludzie pieszo, ale  w gumowych butach, do których często wlewała się woda z głębokich kałuży.  Po każdym deszczu wszystkie dziury były wodą zalane i stanowiły pułapkę dla samochodów osobowych lub dostawczych. Natomiast gdy kałuże wyschły, za każdym autem uniosła się chmura pyłu, kurzu.  Teraz przy ul.Mechanicznej i innych odnowionych ulicach należy  ustawić znaki drogowe, żeby kierowcy nie błądzili i wiedzieli, która ulica ma pierwszeństwo przejazdu. Niebawem miasto ogłosi przetargi na generalne remonty, odnawianie ulic: Gruntowej, Żwirowej, Piaskowej i Nadstawnej. Wtedy kolejne 1400 metrów traktów będzie miało całkowicie nowy wygląd.

Tyle to kosztowało:Zakończono budowy, przebudowy i modernizacje ulic i dróg: 400 metrów ulicy Izabelowskiej w Końskich. Inwestycja kosztowała prawie 80 tys. zł; 200 metrów drogi w Gracuchu pochłonęło nieco ponad 37 tys. zł, a 200 metrów ulicy Podwórkowej w Rogowie – 23 tys. zł. Natomiast 230 metrów drogi w Sierosławicach kosztowało 37 tys. zł; 100 metrów drogi w Bedlne – 10 tys. zł; 350 metrów ul.Brzozowej w Nieświniu – ponad 57 tys. zł i 180 metrów ulicy Zielonej w Kornicy, którą budowano w pierwszym etapie kosztowało 29 tys. zł., 360 metrów ulicy w Izabelowie – 67 tys. zł, 160 metrów w Nałęczowie – 29 tys. zł i 230 mb w Młynku Nieświńskim 34 tys. zł ; 120 mb w Czerwonym Moście – prawie 176 tys.zł; 300 mb w Starej Kuźnicy – 41 481 zł

 

Dodaj komentarz