Nowa elewacja na nowy rok szkolny

flash Oświata

– Nasza szkoła była nie była doinwestowana od lat. Teraz to się zmieniło – cieszyła się – Gabriela Woźniak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłucku. 1 września wszyscy przekraczający próg placówki mogli przyjrzeć się z bliska nowej elewacji.

W Szkole Podstawowej w Kłucku nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęło 73 uczniów. To jedna z najmniejszych placówek oświatowych w gminie Radoszyce. Po raz pierwszy od lat w placówce podczas wakacji były wykonywane znaczące prace i remonty – mówi Gabriela Woźniak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłucku. – Nasza szkoła była nie była doinwestowana od lat. Przez wiele lat każdy spychał nasze prośby o remont – dodaje. Wszystko zmieniło się jeszcze przed wakacjami, kiedy w Urzędzie Gminy w Radoszycach zapadła decyzja o gruntownej termomodernizacji całego szkolnego budynku. Kilka tygodni temu rozpoczęły się prace przy ociepleniu zarówno części szkolnej jak i mieszkalnej. 1 września wszyscy przekraczający próg placówki mogli przyjrzeć się z bliska nowej elewacji. Nie oznacza to jeszcze końca remontu. Prace termomodernizacyjne potrwają według planów do końca września. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wójtowi Michałowi Pękali za podjęcie decyzji o remoncie dziękowały wraz z panią dyrektor, Anna Ściegienna – miejscowa nauczycielka i radna oraz Monika Sosnowska – przewodnicząca Rady Rodziców. Ocieplenie szkoły to nie jedyna zmiana, jaką można było zauważyć po powrocie do szkoły. Pomalowano już sale lekcyjne. Nowością jest zmiana miejsca szatni, która teraz mieści się nie w sutenerach, ale na piętrze tuż obok dyżurki.

Dodaj komentarz