Wielka impreza z rowerzystami w roli głównej

flash Końskie

W sobotę głośne rowerowe wydarzenie. W Sielpi oficjalnie zostanie otwarty pierwszy fragment świętokrzyskiego odcinka trasy rowerowej Green Velo. Wiele dziać będzie się w koneckim parku, gdzie w czasie pikniku swój pokaz zaprezentuje Krystian Herba – rowerzysta znany z programu „Mam talent”, rekordzista Guinnessa.

Zapowiada się bardzo rowerowa sobota. Impreza da początek przygodzie z Green Velo czyli Wschodnim Szlakiem Rowerowym, którego część znajduje się w gminie Końskie tuż przy sielpiańskim rondzie. Impreza wystartuje o godz. 9.15 w koneckim parku. Wtedy to rozpocznie się rajd rowerowy  przygotowany przez konecki oddział PTTK. Mogą wziąć w nim udział osoby pełnoletnie oraz młodzież szkolna pod opieką nauczycieli lub rodziców. Koszt uczestnictwa w rajdzie wynosi 10 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci i młodzieży szkolnej. Co ważne liczba uczestników rajdu jest ograniczona i weźmie w nim udział 250 osób. Warto więc już teraz zgłosić swój udział pod numerem telefonu: 41 372 31 70.  Dla każdego rowerzysty przygotowano specjalne nagrody: kamizelkę odblaskową z logo gminy Końskie i Green Velo, pamiątkowy certyfikat uczestnictwa oraz specjalny, drewniany, okolicznościowy medal.  Trasa rajdu przebiegać będzie ulicą Południową przez Niebo, Piekło do Sielpi i spowrotem ścieżką rowerową do Końskich. Łącznie do przejechania będzie ok. 25 km.

Spotkanie w Sielpi

Na godz. 10.30 zaplanowano spotkanie w Miejscu Obsługi Rowerzysty przy ul. Spacerowej w Sielpi. To punkt, w którym rowerzyści będą mogli nie tylko odpocząć, ale również napompować opony czy skorzystać z toalety. Z dziennikarzami i uczestnikami rajdu spotkają się zaproszeni goście i przedstawiciele organizatorów z Regionalnej Organizacji Województwa Świętokrzyskiego, samorządu województwa i gminy Końskie. O godz. 11 rowerzyści ruszą w drogę powrotną do Końskich, gdzie dotrą ok. godz. 12.

Piknik w Końskich

Atrakcje czekać będą na wszystkich w koneckim parku. Tam przy fontannie pomiędzy pałacowymi skrzydłami stanie scena Green Velo. O godz. 10.30 wystartuje rodzinny piknik podczas, którego będzie można spotkać się ze znanymi i utytułowanymi rowerzystami. Wśród nich nie zabraknie konecczanina Andrzeja Sypytkowskiego. Wszyscy chętni będą mogli zasiąść w Odlotowej Kapsule 5D czyli mobilnym kinie 5D, gdzie wyświetlany będzie film promujący Wschodni Szlak Rowerowy. To jednak nie wszystko. Podczas pikniku odbędzie się wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Wygrać będzie m.in. sprzęt rowerowy. Główną nagrodą będzie rower wysokiej klasy w barwach Green Velo. Warto pojawić się w okolicach fontanny ok. godz. 12. Wtedy rozpocznie się widowiskowy pokaz Krystiana Herby – rowerzysty, finalisty drugiej edycji programu „Mam talent”. Sportowiec znany jest ze zdobywania rowerem światowych wieżowców skacząc po schodach.W marcu tego roku pobił rekord Guinnessa w liczącym 508 metrów budynku na Tajwanie. Impreza zakończy się o godz. 14 rozstrzygnięciem głównego konkursu. Podczas wydarzenia w Końskich i Sielpi gościć będzie ekipa programu TVP2 „Pytanie na śniadanie”, która przygotuje specjalny reportaż promujący konecki odcinek Green Velo.

Dodaj komentarz