Atrakcyjne kolonie z dużym wsparciem

flash Oświata

Dziewięć turnusów kolonijnych i jeden obóz młodzieżowy w Chorwacji zrealizowała w minione wakacje ekipa koneckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

– Łącznie w górach i nad morzem wypoczywało 504 dzieci. Rodzice chętnie korzystają z kolonii organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, ponieważ są one o kilkaset złotych tańsze, niż te organizowane przez biura podróży. Opiekunami są sprawdzeni, doświadczeni nauczyciele, a program wypoczynku ciekawy i atrakcyjny – mówi Maria Stanek, wiceprezes koneckiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Rozumieją potrzeby dzieci

W organizacji kolonii od lat pomagają zarówno samorządy jak i inne instytucje. Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Końskich i częściowo TPD sfinansowała pobyt 116 dzieciom w Zakopanem i Krynicy Morskiej. 30 dzieci pojechało nieodpłatnie do Jastrzębiej Góry dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Radoszyce. 30 dzieci z gminy Stąporków pojechało nieodpłatnie do Pogorzelicy. Ten wypoczynek sfinansowało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Stąporków „Gagat” działające przy parafii w Stąporkowie. 6 dzieci pojechało nieodpłatnie do Krynicy Morskiej dzięki hojności Caritas przy parafii św. Anny w Końskich. Z kolonii TPD-owskich korzystały dzieci – wychowankowie Rodzinnych Domów Dziecka w Brodach, Jeżowie i Kawęczynie. Kolonie organizowane przez TPD otrzymały także wsparcie finansowe z Urzędu Miasta i Gminy Końskie i Zarządu Powiatowego w Końskich. Rodzice drobne wsparcie finansowe otrzymali także z PCPR Końskie. Organizacja uzyskała także środki z Funduszu Składek Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie dla 45 dzieci, które pojechały na wakacje za kwotę 500 zł. 700 zł dla każdego dziecka, którego rodzice opłacają ubezpieczenie KRUS, dofinansował Fundusz Składek KRUS.

Sponsorów nie brakuje

– Dzięki takim wsparciom możemy proponować rodzicom kolonie za niska odpłatnością. Szukamy także prywatnych sponsorów, którzy finansują wakacyjny wypoczynek dzieciom. Cieszymy się z tego, że takich też nie brakuje – mówi Maria Stanek. –  Wszystkim, którzy hojnie włączyli się i pomogli finansowo w organizację letniego wypoczynku w te wakacje przesyłamy serdeczne podziękowania – dodaje.

Dodaj komentarz