Smykovia wzrusza i bawi

Smyków

– Właśnie takie koncerty i spotkania z ludźmi są dla nas najcenniejsze – mówi wzruszona Dorota Kołodziejczyk – liderka zespołu Smykovia. Nasza najlepsza ludowa grupa koncertowała kilka dni temu w Domu Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II w Kielcach.

Smykovii w powiecie koneckim specjalnie przedstawiać nie trzeba. Grupa już od sześciu lat działa w gminie Smyków. Dwa lata temu osoby tworzące zespół założyły Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Smykovia, które angażuje się nie tylko w działalność artystyczną, ale również społeczną związaną z pozyskiwaniem produktów spożywczych oraz owoców i warzyw z banku żywności, dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Smykovia spotyka się na próbach co tydzień. Przez około trzy godziny wszyscy przygotowują się do koncertów. Co ważne w każdą niedzielę zespół można usłyszeć podczas liturgii w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy.

 Dla seniorów

– Bardzo cenimy sobie naszą współpracę z domami pomocy społecznej i ośrodkami rehabilitacji. Zawsze koncertujemy tam z wielką radością, bo nasze występy różnią się od tych na festynach. Pacjenci wybierają sobie swoje ulubione piosenki i zawsze staramy się spełniać ich prośby i poszerzać nasz repertuar. Tak było np. podczas niedawnego koncertu w Domu Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II w Kielcach, gdzie zaśpiewaliśmy podczas obchodów Dnia Seniora – mówi Dorota Kołodziejczyk – liderka zespołu Smykovia.Grupa działa obecnie w składzie: Katarzyna Bujak, Katarzyna Rogula, Sylwester Skrzyniarz, Jerzy Duda, Maria Zbróg, Grażyna Woźniak, Patrycja Stachura, Sylwia Dulewicz, Aneta Boruń, Krystyna Kołodziejczyk, Anna Grabarczyk, Dorota Kołodziejczyk, Damian Gola

Dodaj komentarz