Smykovia wzrusza i bawi

Smyków

– Właśnie takie koncerty i spotkania z ludźmi są dla nas najcenniejsze – mówi wzruszona Dorota Kołodziejczyk – liderka zespołu Smykovia. Nasza najlepsza ludowa grupa koncertowała kilka dni temu w Domu Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II w Kielcach.

Smykovii w powiecie koneckim specjalnie przedstawiać nie trzeba. Grupa już od sześciu lat działa w gminie Smyków. Dwa lata temu osoby tworzące zespół założyły Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Smykovia, które angażuje się nie tylko w działalność artystyczną, ale również społeczną związaną z pozyskiwaniem produktów spożywczych oraz owoców i warzyw z banku żywności, dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Smykovia spotyka się na próbach co tydzień. Przez około trzy godziny wszyscy przygotowują się do koncertów. Co ważne w każdą niedzielę zespół można usłyszeć podczas liturgii w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy.

 Dla seniorów

– Bardzo cenimy sobie naszą współpracę z domami pomocy społecznej i ośrodkami rehabilitacji. Zawsze koncertujemy tam z wielką radością, bo nasze występy różnią się od tych na festynach. Pacjenci wybierają sobie swoje ulubione piosenki i zawsze staramy się spełniać ich prośby i poszerzać nasz repertuar. Tak było np. podczas niedawnego koncertu w Domu Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II w Kielcach, gdzie zaśpiewaliśmy podczas obchodów Dnia Seniora – mówi Dorota Kołodziejczyk – liderka zespołu Smykovia.Grupa działa obecnie w składzie: Katarzyna Bujak, Katarzyna Rogula, Sylwester Skrzyniarz, Jerzy Duda, Maria Zbróg, Grażyna Woźniak, Patrycja Stachura, Sylwia Dulewicz, Aneta Boruń, Krystyna Kołodziejczyk, Anna Grabarczyk, Dorota Kołodziejczyk, Damian Gola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.