Mieli zimno za karę?

Końskie

– To kara za to, że nie płacimy za mieszkanie – mówi Barbara Moskwa – mieszkanka bloku socjalnego przy ul. Warszawskiej 46 w Końskich. – Awaria w systemie grzewczym nie ma związku z zadłużeniem mieszkańców – ripostuje Marcin Pałosz – dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Końskich.

O tym, że w bloku przy ul. Warszawskiej 46 od kilku tygodni jest zimno zaalarmowali nas jego mieszkańcy. – Nasze kaloryfery prawie nie grzeją. Musimy chodzić ubrani w kurtkach, a co dopiero mówić o umyciu się i położeniu spać. To kara za to, że nie płacimy za mieszkania – przekonuje Barbara Moskwa – lokatorka. Na zimno w mieszkaniach narzekali również inni lokatorzy, którzy trafili na ul. Warszawską 46 w wyniku różnych życiowych zawirowań. Socjalny blok należący do gminy Końskie nie ma dobrej opinii w mieście. Lokatorzy narzekają na ciasnotę, a często również i na sąsiadów. Fatalnie wyglądają jego korytarze i klatka schodowa. – Nie mam nawet złotówki zadłużenia, a w moim mieszkaniu jest zimno. Musimy dogrzewać się farelką – mówi Dariusz Baran. Inny sposób na ogrzewanie niedogrzanego niewielkiego mieszkania znalazła Agnieszka Stępień. – Kiedy gotuję w domu robi się cieplej, później już wszystko wraca do poprzedniego stanu. Musimy się grubo ubierać – mówi. Jak zgodnie podkreślają mieszkańcy, problemy z ogrzewaniem pojawiły się po raz pierwszy. Zwykle ich nie było. Na ich interwencję zareagował zarządca budynku czyli Zakład Gospodarki Komunalnej w Końskich. – Pojawił się hydraulik i mierzył temperaturę w mieszkaniach, prawie wszędzie było 16 stopni – dodaje Katarzyna Tomaszewska.

Na kilka lat

Z prośbą o wyjaśnienie zwróciliśmy się do administratora budynku. – Awaria w systemie grzewczym nie ma związku z zadłużeniem mieszkańców – informuje Marcin Pałosz – dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Końskich.- Działania podjęliśmy od razu po otrzymaniu zgłoszenia o tym, że jest zimno. Okazało się, że przy uruchomianiu systemu grzewczego  moc, która dochodziła do mieszkań była za mała. Została ona zwiększona dwukrotnie i mam nadzieję, że to wyeliminuje ten problem na lata – dodaje dyrektor. Jak się dowiedzieliśmy zadłużenie mieszkańców bloku przy ulicy Warszawskiej 46 sięga już blisko miliona złotych.

Dodaj komentarz