Brawa dla koneckich stypendystów

flash Oświata

W sali gimnastycznej w koneckiej  Szkole Podstawowej nr 2 spotkali się najlepsi i najmłodsi uczniowie z gminy Końskie. Burmistrz Krzysztof Obratański postanowił docenić uczniów, którzy w minionym roku szkolnym 2014/1015 wykazali się nie tylko najlepszymi wynikami w nauce, ale również wyróżniali się poza szkołą biorąc udział np. w konkursach przedmiotowych. Stypendium miesięcznie dla uczniów podstawówek wynosi 70 zł za świetne wyniki w nauce i 100 zł za wybitne wyniki. Nieco większa kwota czeka na uczniów gimnazjów, to odpowiednio 100 i 140 zł miesięcznie. Będzie ono przyznawane do końca czerwca 2016 roku. Podczas uroczystości burmistrz wręczał okolicznościowe dyplomy i gratulował rodzicom stypendystów, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w tak ważnym dniu. Całość uroczystości poprowadziła Elżbieta Jakubowska – nauczycielka SP nr 2, a w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Dwójki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Stypendyści burmistrza miasta i gminy Końskie:

Szkoły podstawowe
Za wyniki w nauce: Emilia Młodawska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, Julia Doniecka i Zofia Szmit z SP nr 2 w Końskich, Dominik Knez z SP w Dziebałtowie, Marianna Cieślak z SP w Modliszewicach, Igor Pargieła z SP w Pomykowie, Wiktoria Perlak, Katarzyna Cuper, Kinga Tarasińska i Milena Jedynak z SP w Rogowie, Barbara Bogacka, Aleksandra Cieciorowska, Anna Cieciorowska, Karol Socha, Julia Wąsik, Mateusz Walkiewicz i Anna Zięba z SP w Stadnickiej Woli.

Gimnazja:
Monika Błaut, Mateusz Binkowski, Michalina Duda, Filip Dziuba, Dominika Frąc, Natalia Krakowiak, Magdalena Maciążek, Karolina Prochowska z Gimnazjum nr 1 w Końskich, Sylwia Grubarek, Jakub Jędrasik, Marcin Kuleta, Magdalena Rut z Gimnazjum nr 2 w Końskich, Wiktoria Czabator, Wiktoria Jakubowska, Nina Kiersznowska, Wiktoria Kos, Karolina Kozielska, Milena Kupisińska, Izabela Popiel, Ewa Skrzypczyńska, Dominik Smołuch, Maria Rusińska, Aleksandra Wcisło i Martyna Ziomek z Gimnazjum w Stadnickiej Woli, Weronika Sapieha z Gimnazjum w Rogowie.

Za wybitne osiągnięcia:
Aleksandra Włodarczyk z SP nr 1, Aleksandra Dunajska, Oliwia Małecka i Julia Tarasińska z SP nr 2, Maciej Dziuba, Mikołaj Grzebieluch i Iryna Semanyuk z Gimnazjum nr 1.

Za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia:
Agnieszka Trojanowska z SP nr 1, Gabriela Ciszek z SP nr 2, Maria Frączyk, Zofia Frączyk i Zuzanna Sękowska z SP w Stadnickiej Woli, Paweł Wesołowski z Gimnazjum nr 1 i Zuzanna Gajos z Gimnazjum nr 2.

 

Dodaj komentarz