Niezwykle spokojny „Znicz 2015”

flash Paragraf

Akcja ozpoczęła się w piątek 30 października, a zakończyła 2 listopada o północy. Sierżant Izabela Supernat rzecznik prasowy KPP w Końskich informuje, że w naszym powicie wzięło w niej udział 48 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP.  Pracowali w pobliżu cmentarzy. W Końskich falami pieszych i samochodów kierował policjant z drogówki. Na drogach policjanci kontrolowali prędkość jaką jechały auta w terenie zabudowanym, ich stan techniczny. Sprawdzali trzeźwość kierowców i ewentualne kierowanie samochodami po użyciu narkotyków. W tym czasie bezpieczeństwem zajmowali się również funkcjonariusze ogniwa patrolowo interwencyjnego KPP.

Kolizje

Oto kilka przykładów kolizji. Drogą DK42 ze Stąporkowa w kierunku Końskich jechał volkswagen polo. W terenie zalesionym koło Grzybowa na drogę wyskoczył jeleń wprost pod polo. I Jeleń uciekł w las, volkswagen był porozbijany i nie dało się dalej jechać. W Końskich kierujący skodą nie zachował ostrożności i wyjeżdżając z parkingu najechał inną skodę. W Stąporkowie volkswagen golf wymusił pierwszeństwo ruchu na nadjeżdżającym bmw. Auta zderzyły się. W Gowarczowie kobieta cofała skodą. Najechała stojącego opla. W Końskich na ul.Lipowej kierujący polonezem podczas skrętu w lewo uszkodził audi. Z uklicy Kazanowskiej wyjeżdżał volkswagen passat. Skręcał w lewo, w ulicę Piłsudskiego. Tym manewrem wymusił pierwszeństwo przejazdu na volvo. Auta zderzyły się Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny kierowcy volkswagena, bo zniszczenia spowodowane zderzeniem nie pozwalały na dalszą , bezpieczną jazdę.

Na dopingu

Policjanci zatrzymali użytkowników dróg, którzy poruszali się będąc pod wpływem alkoholu. 1 listopada gdy zmierzchało się na dworze, zatrzymali kobietę jadącą rowerem. Jak się okazało 48 –latka miała w organizmie 0,8 promila alkoholu. W Sierosławicach zatrzymali 22–letniego mężczyznę, który jechał skuterem peugeot. Zbadano go alcotestem i wyszło, że kierowca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. W Radoszycach zatrzymali skodę, którą prowadził 22–latek. Miał w organizmie 0,3 promila. Prawa jazdy mu nie zatrzymano, bo już je dawno stracił.

Jak rakieta

W Nieświniu policjanci zatrzymali audi, którym kierował 19-letni mężczyzna. Zatrzymali go z tego powodu, że przez wieś gnał swoim bolidem z szybkością 107 km/godzinę. Konsekwencje wszyscy dobrze znają. Mmłody człowiek odmówił przyjęcia 500 zł mandatu, więc policjanci o tym incydencie poinformowali sąd. Przez Jóźwików w gminie Radoszyce oplem astra jechała kobieta z szybkością 103 km/godz. Konsekwencją było zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne.

Dodaj komentarz