Konkurs niczym sprawdzian z języka angielskiego

flash Oświata

To już dziewiąta edycja śpiewanego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Tym razem uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wykazywali się biegłą znajomością tego języka. W zmaganiach wystąpili uczniowie z Gimnazjum 1 i 2 w Końskich, z Gowarczowa i Rudy Malenieckiej. Ponadto uczniowie z I i II LO, ZSP 3 i ZSP Stąporków.

Śpiewali po angielsku

Przed publicznością – kolegami ze szkół uczestniczących w konkursie i jurorami: Justyną Kołodziej, Agnieszką Dorobek i Michałem Augustyniakiem anglistami, w pierwszej części koncertu konkursowego wystąpiło 11 uczniów Gimnazjów. W drugiej części na estradzie stanęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Po wysłuchaniu wszystkich, jurorzy orzekli, że pierwsze miejsce za piosenkę „I see fire” zdobyła Katarzyna Cichocka z Gimnazjum 1 w Końskich . Drugą lokatę wyśpiewała za „Undo” Julia Pałgan z Gimnazjum 1, a trzecią za piosenkę „Rolling in the deep” Wiktora Gołos z Gimnazjum nr 2 w Końskich. Gdy swoje piosenki zakończyło 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jury uznało, że pierwsze zdobyła Oliwia Kowalczyk z ZSP 3, drugie Karolina Potocka, a trzecie Michał Trojanowski – oboje z I LO. Wyróżnienie przyznano Aleksandrze Dajer z I LO. Koncert konkursowy prowadzili Piotr Łasiński i Cezary Madej z II LO.

Nostalgicznie i żywiołowo

Co ciekawe wykonawcy śpiewali piosenki napisane przez artystów nie tylko z Wysp Brytyjskich. Dało się wyłowić tekst, a w nim akcent i linię melodyczną. Eksponowali przesłanie, jakie niosły teksty. Gimnazjalistki Agata Ciołkiewicz wniosła do interpretacji piosenki „Sattelite” wiele rytmu, żywiołowości. I choć nie zajęła żadnego miejsca, pokonała próg, który daje jej otwarcie do kolejnych konkursów. Przyznać trzeba, że niektóre wokalistki ze szkół ponadgimnazjalnych dysponowały o wiele lepszym głosem niż koleżanki z gimnazjum. Niektóre z wokalistek zdobywają doświadczenie sceniczne na licznych konkursach, przeglądach poza swoimi szkołami. Niemniej piosenki śpiewane przez nieco starszych kolegów były sympatyczne, ale lecz sentymentalne. W sumie podczas koncertu konkursowego było niezwykle miło. Konkurs znakomicie przygotowały Jolanta Kozubska z II LO i Małgorzata Boś z I LO. Nagrody ufundowali: starostwo, Rady Rodziców I i II LO. Wręczał je Krzysztof Stachera, naczelnik wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia starostwa koneckiego.

Na scenie Kaesemka wystąpili:
Gimnazjaliści: Katarzyna Cichocka, Julia Pałgan, Klaudia Czerczak, Alicja Woldańska, Nina Skibińska i Aleksandra Pękal, Agata Ciołkiewicz, Weronika Dróżdż, Katarzyna Kuśmierczyk, Magdalena Król, Wiktora Gołos, Dominika Jakubowska.
Szkoły ponadgimnazjalne: Magdalena Rut, Aleksandra Dajer, Urszula Szlenk, Aleksandra Pluta, Elzbieta Musiał, Piotr Patynowski, Oliwia Kowalczyk, Karolina Potocka, Daria Kierczuk, Michał Trojanowski.

 

Dodaj komentarz