Zwycięstwo UKS Przyłogi

flash Sport

Zawodnicy UKS Przyłogi zwyciężyli w IV Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego w pool bilardzie zorganizowanych pod patronatem Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego.

Turniej zgromadził na starcie blisko osiemdziesięciu zawodników z ośmiu klubów naszego regionu, w tym bilardzistów UKS Przyłogi z gminy Smyków. Tradycyjnie mistrzostwa okręgu są zaliczane do cyklu zawodów rozgrywanych w ramach Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej. – W Kieleckim Centrum Bilardowym trenują Mistrzowie Polski, Europy oraz czołówka światowa. Świadczy to o ogromnym potencjale kieleckiego klubu, który organizuje zawody dla najmłodszych zawodników, zaczynających swoja przygodę z bilardem, sportem uczącym pokory, szacunku do przeciwnika, opanowania, niezmiernej dokładności i precyzji. W Kielcach duże znaczenie, o czym świadczy pozycja lidera w klasyfikacji drużynowej, osiągnął zespół z gminy Smyków, UKS Przyłogi – cieszy się opiekun naszych bilardzistów Jerzy Duda.

Widoczni na zawodach

Jego podopieczni pokazali się w kieleckich zawodach z jak najlepszej strony. W grupie juniorek najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Dulewicz (UKS Przyłogi), która w finale pokonała Tolę Szczurek (ULKS Orły Bodzentyn). Na najniższym stopniu podium stanęły: Kinga Góźdź (Orły Bodzentyn) i Ewa Bugajska (Olimp Wzdół Rządowy). W grupie dziewcząt młodszych na miejscu pierwszym została sklasyfikowana Kinga Góźdź (Orły Bodzentyn). Miejsce drugie zajęła debiutująca w rozgrywkach Wiktoria Kasperczyk (Miłek Wiślica), a trzecie: Wiktoria Kos (UKS Przyłogi) i Patrycja Siemieniec (Miłek Wiślica). Z kolei wśród młodzików pierwsze miejsce zajął Wiktor Witkowski (UKS Przyłogi), dla którego jest to pierwsza wygrana w tej edycji rozgrywek. Drugi był Karol Kędzierski (Nosan Kielce), a trzecie miejsce zajęli: Wojtek Dynia (Miłek Wiślica) i Bartłomiej Łapacz (Orlęta Bilcza). W grupie juniorów, drugi raz w tym sezonie, zwyciężył Dawid Kuźniakowski (Miłek Wiślica). Stopień niżej na podium stanął kolega klubowy Dawida Jakub Haczyk. Trzecie miejsce zajęli: Michał Adamczyk (Nosan Kielce) i Dawid Gaweł (UKS Przyłogi).

Sukcesy naszego UKS-u

W klasyfikacji indywidualnej po pięciu turniejach w grupie młodszej dziewcząt prowadzi Wiktoria Kos (UKS Przyłogi). Wśród juniorek Monika Smolińska (Orły Bodzentyn). W grupie młodzików miejsce pierwsze zajmuje Bartłomiej Łapacz (Orlęta Bilcza), a najwyżej sklasyfikowanym juniorem jest Dawid Kuźniakowski. Podsumowując indywidualne wyniki zawodników ze wszystkich klubów, które brały udział w IV Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego, najlepszym klubem okazał się przedstawiciel powiatu koneckiego, UKS Przyłogi, który uzyskał 30 pkt. Nasi wygrali z klubami: UKS Wiślica (29 pkt.) oraz UKS Orły Bodzentyn (28 pkt.).

W generalnej klasyfikacji drużynowej prowadzi UKS Miłek Wiślica, który zgromadził na swoim koncie 142 pkt. Drugie miejsce ze stratą 10 punktów do lidera zajmuje UKS Przyłogi. Trzeci jest ULKS Orły Bodzentyn (111 pkt.). Do rozegrania pozostał turniej finałowy w odmianę 9 bil.

Klasyfikacja drużynowa
1. Miłek Wiślica 142 pkt.
2. UKS Przyłogi 132 pkt.
3. Orły Bodzentyn 111 pkt.

 

 

Dodaj komentarz