Młode fryzjerki zaprezentowały fryzury z… 2150 roku!

flash Końskie

Justyna Więckiewicz miała powody do radości podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego rozgrywanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich. Powędrowała do niej trzecia nagroda od jurorów i nagroda publiczności. W konkursie triumfowała Dominika Bernacka z Opoczna.

We fryzjerskich zmaganiach wzięło udział 10 ekip składających się z uczniów fryzjerstwa zasadniczych szkół zawodowych oraz techników dziennych i z Końskich, Kielc, Opoczna, Żarnowa, Suchedniowa, Tomaszowa Mazowieckiego. Zadaniem wszystkich było wykonanie fryzury zgodnie z hasłem przewodnim konkursu, które w tym roku brzmiało: „2150… Kobieta w przyszłości. Inspiracje nowoczesnymi technologiami i materiałami we fryzurze, makijażu i stroju”. Na wykonanie fryzury każda z młodych fryzjerek miała 60 minut. Co ważne długość włosów modelki musiała przekraczać 20 centymetrów. Wszystkie prezentacje oceniało jury w składzie: Izabela Skrzynecka, Beata Napierała, Janusz Martynowski, Monika Jedynak, Magdalena Opatowicz. Jurorzy przyznawali punkty m.in. za kreatywność, inwencję własną czy nowoczesność rozwiązań. W finale każda z modelek prezentowała nie tylko fryzurę, ale również futurystyczne stroje wykonane m.in. z gazet czy różnego rodzaju folii.

Dwie nagrody dla Justyny

Główna nagroda czyli Puchar Dyrektora ZSP nr 2 Jana Rybińskiego powędrowała do Dominiki Bernackiej z Opoczna, która na głowie Julii Kulety stworzyła fryzurę z antenkami nazwaną „Telewizja Świętokrzyska”.  Drugie miejsce zdobyła Sylwia Szymczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, trzecie Justyna Więckiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich. Wyróżnienie trafiło do Patrycji Wojtyny z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie. Publiczność swoją nagrodę przyznało Justynie Więckiewicz, która tym samy zdobyła aż dwa wyróżnienia. W jej fryzurze znalazły się m.in. loki i modny w tym sezonie warkocz.

Docenić modelki

Konkurs i finałowe prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Warto by w przyszłym roku organizatorzy rozważyli możliwość nagradzania nie tylko fryzjerek, ale również modelek, które swoimi prezentacjami zasługują na szczególne wyróżnienie. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała jego organizatorka Barbara Szteleleblak – nauczycielka ZSP nr 2.TYGODNIK był patronem medialnym konkursu.

 

Dodaj komentarz