Cztery medale Brawler FC

flash Sport

Zawody rozegrano w Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. Impreza zgromadziła rekordową liczbę 460. zawodników z 43. klubów z całego kraju, w tym pięcioro reprezentantów Brawler Fight Club Końskie. – Z uwagi na tak dużą liczbę uczestników, walki odbyły się na czterech matach. Mimo tego zawody przebiegły niezwykle sprawnie – zauważa trener naszych zawodników Beata Kij.

Kumite i kata

Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kumite, czyli wolnej, pełno kontaktowej walki w systemie knock down kyokushin oraz w konkurencji kata. W kumite dzieci i młodzieży uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe a w ich obrębie na kategorie wagowe. W efekcie rywalizowano w około 70 kategoriach. W zawodach wzięła udział pięcioosobowa ekipa z koneckiego Brawler Fight Club. Tym razem w szranki stanęły same dziewczęta: Magdalena Zawrzykraj, Alicja Kośka, Wiktoria Armada, Wiktoria Czyżewska oraz Natalia Więckowicz.

Cztery na pięć

– Wróciliśmy do Końskich z czterema medalami. Złote wywalczyły Wiktoria Czyżewska i Alicja Kośka, srebrny – Natalia Więckowicz, a brązowy – Magdalena Zawrzykraj. Nie udało się Wiktorii Armadzie, która pomimo zdecydowanej przewagi, użyła kilka razy technik niedozwolonych w walce sportowej, za co sędziowie ukarali ją minusowym punktem. – Mogę tylko powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Poziom zawodów był naprawdę wysoki i szczerze – nie liczyłam, na jakiś większy sukces, tym bardziej, że dopiero co wróciliśmy z zawodów w Skarżysku-Kam. i Stąporkowie i dziewczyny nie zdążyły się do końca wyleczyć z doznanych wcześniej kontuzji i stłuczeń. Tym większa to dla mnie satysfakcja, że z pięciu zawodniczek aż cztery wróciły z medalami na szyi! – cieszy się Beata Kij.

Sędzią głównym był shihan Eugeniusz Dadzibug (5 dan). Turniej zorganizował Klub Sportów Walki Bushi.

Wyniki naszych dziewcząt
Dziewczęta (rocznik 2006 i młodsze) do 30 kg: 2. Natalia Więckowicz (Brawler FC).
Dziewczęta (2004-2005) pow. 45 kg: 1. Wiktoria Czyżewska (Brawler FC).
Kadetki (2002-2003) pow. 50 kg: 1. Alicja Kośka (Brawler FC.
Seniorki (pierwszy krok Open): 3. Magdalena Zawrzykraj (Brawler FC).

 

Dodaj komentarz