Bardzo udane „Mikołajki z Melodią”

0
0

W Stąporkowie mikołajkowe świętowanie rozpoczęło się już w czwartek. W sali widowiskowej MGOKiS odbył się koncert, którego frekwencja nie jednego zaskoczyła. Już na kilkanaście minut przed jego rozpoczęciem wszystkie miejsca na widowni zostały zajęte, a znalezienie miejsca stojącego też okazało się bardzo trudnym zadaniem. Jako pierwsze przed publicznością zaprezentowały się grupy taneczne działające w MGOKiS pod kierunkiem Małgorzaty Wiśniewskiej. Wielkie brawa zebrały zarówno młodsi jak i starsi, którzy imponowali widowiskowymi popisami.

Zaśpiewali i zagrali

W drugiej części scena należała już do Kasi Lisowskiej i uczniów jej Szkoły Muzycznej „Melodia”, która działa w Końskich i Kielcach. W koncercie usłyszeliśmy piosenki z autorskiej płyty „Moja Melodia”, która swoją premierę miała w czerwcu. Co ciekawe część publiczności chóralnie odśpiewała refren piosenki „W podróży” promującej album, którą wykonywały Melodiowe Misie. Na scenie zaprezentowali się wokaliści: Amelia Rudzka, Hania Ziomek, Jadzia Kołodziej, Marta Marczyńska, Agnieszka Śliwińska, Olaf Młodziński, Maja Joachimiak, Wiktoria Gołos, Marysia Frączyk, Michał Trojanowski, Julia Pałgan, Aleksandra Włodarczyk, Karolina Potocka, Oliwia Świercz, Martyna Zygmunt. Oklaskiwano również młodych instrumentalistów, którzy rozpoczynają swoją muzyczną przygodę: Amelię Rudzką, Filipa Palmowskiego, Natalię Jarek, Gabrielę Szewczyk, Alicję Mazur, Nikodema Śliwaka, Zuzię Stanek.

Będzie ciąg dalszy

Na finał wraz ze wszystkimi wykonawcami świetnie zaśpiewała Martyna Zygmunt, która wykonała piosenkę „Melodia Melodia”. Utwór został wyróżniony podczas konkursu Klawe Piosenki, który kilka tygodni temu odbywał się w Warszawie.  Jak przystało na mikołajkowy konkurs nie zabrakło słodkich prezentów dla wykonawców, a w repertuarze świątecznych piosenek i kolęd. W czasie koncertu można było zakupić płytę „Moja Melodia”. Po autografy na niej do Kasi Lisowskiej ustawiła się długa kolejka fanów. Wiele wskazuje na to, że sukces koncertu spowoduje, że mikołajkowe spotkania dla całych rodzin staną się tradycją w MGOKiS o co zadba dyrektor Katarzyna Sorn. Pewne jest to, że już wkrótce na scenie po raz kolejny pojawią się młodzi uczniowie Szkoły Muzycznej Melodia.

Dodaj komentarz