Strażacy otrzymali torbę medyczną

flash Końskie

Ochotnicza Straż Pożarna w Końskich otrzymała z OR KRUS Kielce bardzo ważny element wyposażenia, strażacką torbę medyczną. Przekazanie nastąpiło podczas kameralnej uroczystości, która odbyła się w siedzibie druhów.

Na ten element wyposażenia konceccy druhowie strażacy czekali od wielu lat. Teraz w swoich szeregach mają zawodowego ratownika medycznego i ratowników medycznych po kwalifikacyjnych szkoleniach, strażacka torba medyczna jesttylko dopełnieniem  i rozszerzeniem ich działań podczas różnego rodzaju akcji ratowniczych i gaśniczych.  Na spotykanie, które odbywało się w strażnicy OSP Końskie przybyli dh Ireneusz Żak  wiceprezes ZW ZOSP RP w Kielcach, brygadier w stanie  spoczynku dh Tadeusz Nowakowski członek ZW ZOSP RP, dh Jarosław Kowalczyk – prezes OSP Końskie i dziesięciu druhów strażaków koneckiej straży. Po złożeni meldunku, jak to się w służbach mundurowych odbywa, Tomasz Jagiełło – dyrektor Oddziału Rejonowego KRUS w Kielcach i Aneta Malinowska – kierownik wydziału prewencji KRUS przekazali strażacką torbę medyczną druhom  ratownikom Robertowi Wołowcowi i Zbigniewowi Nowakowi.

 Kosztowny zestaw

W skład zestawu ratowniczego, który kosztuje ponad 2 tysiące złotych,  wchodzą m.in.: kołnierze szyjne dla dorosłych i dzieci, aluminiowa folia życia,  opatrunki na różnego rodzaju rany jak oparzenia, tamowanie krwotoków; kompresy gazowe, szyny do unieruchamiania złamań,  rękawiczki gumowe,  płyn do dezynfekcji rąk, nożyczki ratownicze. Torba medyczna zajęła miejsce w wozie strażackim koneckich druhów i będzie im towarzyszyła w każdej akcji. Podczas spotkania dh Tadeusz Nowakowski przypomniał, że właśnie w tym roku mija 115 rocznica utworzenia OSP Końskie. Jest najstarszą działającą jednostką w powiecie koneckim.

 

Dodaj komentarz