Nadkomplety widzów na jesiennych spektaklach

flash Stąporków

Takiego nadkompletu publiczności na spektaklu w Stąporkowie jeszcze nie było. Przedstawienie „Tato” Teatru Bagatela cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie było również na trzech wcześniejszych przedstawieniach w ramach Teatru Polska.

Ogromnym sukcesem okazała się teatralna jesień w Stąporkowie. Wszystko to w ramach Teatru Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w mniejszych miejscowościach całej Polski. Stąporkowski Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu był jedynym miejscem w powiecie koneckim, gdzie w tym roku można było obcować ze sztuką teatralną. W ramach Teatru Polska zaprezentowaliśmy cztery przedstawienia, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.Cieszy nas to niezwykle, tym bardziej, że sprzedawaliśmy na nie bilety – mówi Katarzyna Sorn – dyrektor MGOKiS. – Jest to wyjątkowa propozycja dla małych miejscowości i ukłon wielkich teatrów w stronę widza, który ma utrudniony dostęp do przedstawień teatralnych poprzez odległość i cenę – dodaje.

Powtórka za rok?

Na ostatni spektakl z cyklu – „Tato” grany przez zespół Teatru Bagatela z Krakowa zabrakło miejsc. Wyprzedano wszystkie bilety, a na sali widowiskowej dostawiono dodatkowe krzesła, tak by wszyscy chętni mogli obejrzeć przedstawienie. Nic więc dziwnego, że publiczność podziękowała aktorom owacjami na stojąco. Wśród ekipy znalazł się m.in. lubiany aktor i wokalista Przemysław Branny, który wyśpiewał przebój „Niech mówią, że to nie jest miłość” Piotra Rubika. Wcześniej, bo już od września, na stąporkowskiej scenie można było zobaczyć spektakle „Jasiu albo polish joke” Teatru Nowego w Zabrzu,”Ostatnia miłość” Fundacji Kresy 2000 z Biłgoraja, „Rewolucję balonową” Fundacji MA. Wszystko wskazuje na to, że kolejny raz teatralny maraton czekać nas będzie za rok. Dyrektor Sorn już dziś zapowiada przystąpienia do przyszłorocznej edycji Teatru Polska. – Nasze cztery przedstawienia obejrzało ponad 800 widzów i wciąż pytają kiedy przyjedzie do nas kolejny teatr? – dodaje.

 

Dodaj komentarz