SP Królewiec trzecią drużyną MLPR

flash Sport

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Królewcu zajęła trzecie miejsce w zakończonej w minioną środę 12. edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej. W decydującym pojedynku pokonała SP nr 3 Staszów 20:17.

Finałowe zawody Małej Ligi Piłki Ręcznej rozegrano w hali Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. W gronie czwórki finalistów ze szkół podstawowych, po raz czwarty z rzędu, znaleźli się podopieczni Jacka Kołodziejczyka. Tym razem jego zawodnicy wywalczyli trzecie miejsce (poprzednio dwa razy triumfowali i raz byli tuż za podium). W półfinale nasza ekipa przegrała z SP Wilczyce 11:16, a w meczu o 3. miejsce pokonała SP3 Staszów 20:17. Triumfowała reprezentacja SP nr 11 Kielce. Wśród gimnazjalistów zwyciężył Osiek, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – III LO Kielce.

W tegorocznej edycji MLPR rywalizowało 50 drużyn i ponad 700 zawodników. W sumie rozegrano 142 spotkania. Mała Liga była jedną z imprez promujących Mistrzostwa Europy 2016 w piłce ręcznej, które w styczniu przyszłego roku zostaną rozegrane w Polsce. Organizatorem zawodów była Fundacja Vive Serce Dzieciom przy finansowej współpracy m.in. z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Województwem Świętokrzyskim, Prezydentem Kielc i Świętokrzyskim Związkiem Piłki Ręcznej.

SP KRÓLEWIEC: Kinga Maleszak, Igor Janus, Dominik Nowakowski, Dawid Śliz, Michał Pakuła, Kacper Zbróg, Kacper Adach, Kamil Wychowaniec, Mateusz Wudarczyk, Piotr Rejmak, Wiktor Dulewicz, Wiktor Witkowski, Wiktor Grabarczyk, Wiktor Wychowaniec, Wiktor Kosma. Opiekun Jacek Kołodziejczyk.

Wyniki
Szkoły podstawowe
Półfinały: Królewiec – Wilczyce 11:16, SP11 Kielce – SP3 Staszów 21:10.
Mecz o 3. miejsce: SP3 Staszów – Królewiec 17:20.
Mecz o 1. miejsce: SP11 Kielce – Wilczyce 17:8.
Klasyfikacja końcowa: 1. SP nr 11 Kielce, 2. SP Wilczyce, 3. SP KRÓLEWIEC, 4. SP nr 3 Staszów.
Gimnazja
Półfinały: Iłża – Wolica 10:11, Suków – Osiek 8:20.
Mecz o 3. miejsce: Iłża – Suków 17:11.
Mecz o 1. miejsce: Wolica – Osiek 13:14
Klasyfikacja końcowa: 1. Gimnazjum Osiek, 2. Gimnazjum Wolica, 3. Gimnazjum Iłża, 4. Gimnazjum Suków.
Szkoły ponadgimnazjalne
Mecz o 3. miejsce: ZSP nr 2 Włoszczowa – LO Bogoria 12:14.
Mecz o 1. miejsce: III LO Kielce – ZST Skarżysko-Kam. 18:9.
Klasyfikacja końcowa: 1. III LO Kielce, 2. ZST Skarżysko-Kam., 3. LO Bogoria, 4. ZSP nr 2 Włoszczowa.