Świąteczny niezbędnik czyli co warto mieć na choince

flash Rozmaitości

Filcowe pierniczki, witrażowe aniołki, drewniane szopki to tylko część z ozdób, które są tegorocznymi świątecznymi przebojami.

Mimo że Boże Narodzenie to przede wszystkim poddawanie się atmosferze tradycji nie oznacza to, że nie można wprowadzać do niej zmian. Najlepszym przykładem może być ewoluująca moda związana z ozdobami świątecznymi. Sprawdziliśmy, co jest najpopularniejsze w tym sezonie i czego po prostu nie może zabraknąć na naszej choince. Od lat specjalistką od nietuzinkowych i oryginalnych ozdób jest Agata Brzezińska z koneckiej Pracowni Artystyczno-Ludowej.

 Kolorowo i radośnie

– Mody się zmieniają prawie co sezon. Szczególnym zainteresowaniem w ostatnich tygodniach cieszą się przede wszystkim filcowe ozdoby, które można powiesić na choince. Wykonywane są one ręcznie, co już świadczy o ich wyjątkowości i oryginalności. Warto jest bowiem mieć coś niepowtarzalnego, co nie pochodzi z masowej chińskiej produkcji, która zalewa świąteczny rynek od lat – opowiada pani Agata. Filcowe ozdoby to m.in. bałwanki, serduszka, renifery, laleczki czy bardzo lubiane ciastka – pierniczki, które popularność zdobyły dzięki animacji „Shrek”. Tak ozdobiona choinka będzie więc nie tylko przyciągać wzrok, ale przede wszystkim go cieszyć. Co najważniejsze będzie bardzo kolorowa. Powoli kończy się już etap ubierania choinek ozdobami np. w dwóch kolorach. Przede wszystkim ma być kolorowo i radośnie, bo przecież Boże Narodzenie to święto pełne radości z przyjścia na świat Jezusa.  – Świątecznym trendem, który już od kilku lat nie ulega zmianom są witrażowe aniołki, również robione ręcznie. Dzięki kolorowym szybkom sprawiają, że choinka rozbłyska wieloma odbitymi barwami.  Na choince warto zawiesić również małe drewniane zabawki np. postaci żołnierzyków.

 Piękna tradycja

Okazuje się, że w tym roku do łask wraca stawianie szopek. – Być może powrót szopek nie jest jeszcze tak bardzo popularny, ale coraz więcej osób postanawia hołdować tradycji i stawiać je pod choinką czy w widocznym miejscu swojego pokoju czy salonu, w którym podejmować będziemy naszych gości. Szczególnie polecane są szopki drewniane, oczywiście rzeźbione, które być może nie należą do tanich, ale to przecież zakup na lata i kalkując na pewno nam się zwróci i przyciągnie uwagę nie tylko naszych najmłodszych gości – opowiada pani Agata.

 

Dodaj komentarz