Anielskie orkiestrowe granie

flash Końskie

Głośno w Radoszycach już po raz 10. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy w parku zorganizowano anielskie kolędowanie.

Za nami 24. Finał WOŚP. W powiecie koneckim działały trzy sztaby w Końskich, Stąporkowie i Radoszycach. Wszędzie imprezy odbywały się według sprawdzonych od lat schematów. Jedyną powiatową nowością było radoszyckie anielskie kolędowanie zorganizowane w niedzielne przedpołudnie w parku w okolicach studni. Było to swoiste świętowanie jubileuszu, bowiem orkiestrowe finały organizowane są w Radoszycach dokładnie od 10 lat. Do wspólnego kolędowania zapraszała wszystkich uczestników wydarzenia Bożena Zielińska, która do przed mikrofony zaprosiła gimnazjalistki: Joannę Cieślak, Agnieszkę Skibińską, Natalię Czarnecką, Wiktorię Przygodzką, które wystąpiły w strojach aniołów oraz Chór Dominanta działający przy radoszyckim kościele. Z występu zrezygnowała jednak miejscowa orkiestra dęta. Przez cały czas można było wspierać WOŚP rzucając dobrowolne datki do puszek wolontariuszy. Wszyscy chętni mogli również rozgrzać się bigosem przygotowanym przez kucharki z radoszyckiej podstawówki oraz napić się gorącej herbaty. Jak zapowiada wójt Michał Pękala, inicjator imprezy, kolędowanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w parku ma odbywać się co roku. Wieczorem w gimnazjum tradycyjnie już odbył się koncert finałowy.

 

Podsumowanie za tydzień

Relacje z wieczornych imprez oraz podsumowanie orkiestrowego grania w powiecie koneckim w kolejnym wydaniu TYGODNIKU oraz na bieżąco w naszym portalu www.konecki24.pl

 

 

Dodaj komentarz