Bajkowa zabawa na Powiatowych Mikołajkach

flash Rozmaitości

Jak co roku zabawa sprowadziła do koneckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich mnóstwo dzieci z potrzebujących rodzin z terenu całego powiatu koneckiego, których wskazały Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej oraz szkolni pedagodzy. O dobrą zabawę zadbali niezawodni wolontariusze z ZSP nr 1 pod opieką Doroty Dudy, nauczycielki i radnej powiatowej. Nad organizacją przedsięwzięcia czuwała Danuta Leśniewicz, prezes  Stowarzyszenia Powiatowe Konto Pomocy. Sala gimnastyczna zamieniła się w wielki taneczny parkiet, na którym wszystkie dzieciaki tańczyły, bawiły się i uczestniczyły w konkursach w oczekiwaniu na Mikołaja, który dla każdego miał paczkę.  O dekorację zadbały panie dyrektorki: Anna Obara z Bajkowego Przedszkola, Barbara Makuch z SP w Modliszewicach oraz Beata Jakubowska z ZSP nr 1. Dzieciaki mogły otrzymać również maskotki, książki czy słodycze, które pozyskano w wyniku zbiórki zorganizowanej przez Mateusza Garbacza oraz uczniów I LO, II LO oraz ZSP nr 1.  Do tańca zagrał Rafał Sobczyk, nauczyciel ZSP nr 1.

Dobre serca

– Z roku na rok mamy coraz więcej chętnych do udziału w naszych Mikołajkach. Robimy, co możemy, żeby pomóc wszystkim. Jest to możliwe dzięki uczestnikom dorocznego Balu Dobrych Serc oraz wsparciu sponsorów – mówi Danuta Leśniewicz. W tym roku bal wsparli m.in.  Stanisław Haraziński i PSS „Społem” Końskie, Agnieszka i Zbigniew Owczarek, Grzegorz Stępień, Antoni Różycki, Zuzanna Smoląg, Edward Waligórski, Aneta Kowalska, Dorota Duda, Dariusz Młodawski, Łukasz Świerczyński.

Będą balować

Tegoroczna edycja Balu Dobrych Serc, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na przyszłoroczne Powiatowe Mikołajki odbędzie się w sobotę 6 lutego w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Markiz w Końskich. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Rezerwacje miejsc i informacje pod numerem telefonu: 695 230 018 przyjmowane są do końca stycznia.

Dodaj komentarz