Diler zatrzymany, narkotyki przejęte

flash Paragraf

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich namierzyli, a potem zatrzymali 34 -letniego mieszkańca gminy Stąporków. Podejrzewali go o posiadanie substancji odurzających.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich od pewnego czasu podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Stąporków może zajmować się narkotykowym procederem. Posiadać znaczne ilości substancji odurzających. Kilka dni temu potwierdzali przypuszczenia. Odwiedzili jego domowe pielesze. Przeszukali pokój, który 34 –latek zajmował. W różnych miejscach pomieszczenia znaleźli 5 zwitków folii aluminiowej z białym proszkiem o wadze 6 gramów.

Amfetamina i marihuana

Po przebadaniu okazało się, że była to amfetamina. Znaleźli również 26 foliowych zawiniątek z suszem roślinnym, które ważyły 24 gramów. Wstępnie badanie narkotesterem potwierdziło, że biały proszek to amfetamina, a zielony susz jest marihuaną. Substancje zostały przesłane do badania laboratoryjnego, by dokładnie i bezspornie określić ich stan chemiczny. Jeżeli ekspertyza całkowicie potwierdzi, że znalezione substancje są narkotykami  34 –latek będzie w sądzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających. Może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Tymczasem koneccy policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalają skąd mężczyzna miał narkotyki oraz do kogo miały one trafić.

 

Dodaj komentarz