Nasi artyści gościli w TVP Polonia

flash Końskie

Katarzyna Gärtner, Kazimierz Mazur, Elwira Sibiga, Bartek Gärtner byli gośćmi programu „Halo Polonia” nadawanego na żywo w TVP Polonia. Sprawdziliśmy, co słychać u naszych artystów.

To była nie lada gratka dla fanów niezwykłego artystycznego małżeństwa od lat związanego z Konecczyzną. Tym bardziej, że program „Halo Polonia” za pośrednictwem TVP Polonia nadawany jest na żywo na cały świat. Katarzyna Gärtner i Kazimierz Mazur opowiadali o swoich planach i działaniach, nad którymi teraz skupiają swoją uwagę. W studiu rozmawiał z nimi prowadzący program Grzegorz Nawrocki. To jednak nie wszystko. Duet gościł również na czacie, na którym szansę zadania pytania mieli internauci. Nie zabrakło pytań o współpracę z Marylą Rodowicz czy Anną German. Katarzyna Gärtner dużo opowiadała o swoich bieżących planach i projektach związanych z Intermedialnym Teatrem Muzycznym Blustrada. Jedną z ostatnich produkcji jest spektakl „Trzeba mi wielkiej wody” z jej kompozycjami, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka oraz Msza Kanonizacyjna „Missa E Gia Santo” poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Jak mówi kompozytorka to jej najważniejsze dzieło. Kazimierz Mazura czuwa nad całością realizacji produkcji żony. To nie oznacza, że nie działa aktorsko. Obecnie możemy zobaczyć go w serialu „Barwy szczęścia”, gdzie wciela się w rolę Tomasza. Partneruje mu m.in. Stanisława Celińska.

Otwarte studio

Podczas programu nie zabrakło również zaprezentowania kompozycji Katarzyny Gärtner. Elwira Sibiga i Bartek Gärtner tworzący duet El of B wykonali dwie piosenki: „Chrapu chrap” oraz „Śpij malutki” z widowiska „Pozłacany warkocz”.  Nagrania realizowane są w podkoneckim Kwasie, w gminie Gowarczów. W Gärtner Rec Studio powstają nie tylko produkcje związane z działalnością Katarzyny Gärtner i Intermedialnego Teatru Muzycznego Blustrada. Skorzystać z usług studia może każdy chętny. – Zapraszamy do nas wokalistów i muzyków, którzy chcą w profesjonalnych warunkach zarejestrować swoje nagrania. Skutecznie obalamy mit, że nagranie i współpraca z zawodowcami musi być bardzo kosztowna – zachęca Bartek Gärtner, producent muzyczny, prowadzący Gärtner Rec Studio. Elwira i Bartek już 11 lutego będą gośćmi specjalnego walentynkowego koncertu, który odbędzie się w Pracowni Artystyczno-Ludowej w Końskich.

 

Dodaj komentarz