Mnóstwo osób wędrowało przez ośnieżone lasy

flash Końskie

Dopisała pogoda i świetne humory. Na trasę Rajdu Zimowego po raz 29. wyszła rekordowa liczba uczestników. Wokół Końskich spacerowało aż 160 osób!

Rajd Zimowy to jedna z najbardziej popularnych, ale również lubianych przez piechurów imprez organizowanych przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego we współpracy z . Nic więc dziwnego, że tegoroczna edycja cieszyła się aż tak dużym powodzeniem. Przyczyniła się na pewno do tego wspaniała, prawdziwie zimowa, pogoda. Na starcie przed siedzibą PTTK mieszczącą się w jednym ze skrzydeł pałacowych w koneckim parku stawiło się aż 160 osób. To absolutny rekord, jeśli chodzi o liczbę osób, które do tej pory brały udział w tej imprezie! Zimowy spacer wiódł przez konecki park do Rogowa, skąd leśnym odcinkiem prowadził do Piły. Tu na wszystkich czekał odpoczynek przed finałem zaplanowanym przed boiskiem w Starym Młynie. Na całością organizacji czuwali Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie, Zbigniew Gontek, kierownik biura PTTK, Lucyna Jakubowska, prezes Klubu Pasat oraz jej zastępczyni Magdalena Weber.

Doświadczeni piechurzy

Uczestnicy najbardziej chwalili sobie spacer lasem pokrytym i oprószonym śniegiem.  Okazało się, że minusowa temperatura nie było tak dokuczliwa w lesie, jak na mecie. Tam jednak na wszystkich czekało ognisko, przy którym można było się nie tylko ogrzać, ale również upiec sobie kiełbaskę. Co ciekawe wśród uczestników przeważali turyści indywidualni. Nie zabrakło oczywiście szkolnych grup zorganizowanych, które nie odpuszczają niemal żadnej turystycznej imprezy. Zespół Szkół w Rogowie reprezentowała grupa uczniów z nauczycielkami: Izabelą Klusek i Agnieszką Ziomek, a Szkołę Podstawową nr 2 ekipa na czele z nauczycielką Elżbietą Jakubowską. Jak zwykle oprócz mieszkańców powiatu koneckiego na trasie spotkać można było osoby m.in. ze Skarżyska – Kamiennej, Kielc, Przysuchy czy Bliżyna, skąd przyjechał Szkolny Klub Turystyczny. Tradycyjnie już podczas zakończenia imprezy rozlosowano nagrody. Do uczestników rajdu, którzy mieli szczęście w losowaniu trafiły m.in. plecaki, piłki czy mapy i przewodniki. Kolejna impreza w zimowej aurze została zaplanowana na 6 lutego, wtedy do ruszy XVII Zimowy Półmaraton. Do pokonania będzie 25 kilometrów na trasie: Sielpia – Sokołówka – Sokołów – Dziebałtów – Brody – Modliszewice – Końskie

 

Dodaj komentarz