Ukradli pieniądze i precjoza warte 77 tys. złotych

flash Paragraf

Na peryferiach Końskich złodzieje włamali się do domu, skąd skradli pieniądze i precjoza wartości 7 tysięcy złotych. We wsi koło Fałkowa zastosowali ten sam schemat działania i ukradli 50 tysięcy złotych i precjoza wartości 20 tysięcy.

Wydaje się, że złodzieje, albo też złodziej –  co jest przedmiotem dochodzenia policji –  ustalili między sobą  dokładny schemat działania i według  niego ograbili dwa mieszkania. Nieznany sprawca musiał orientować się w rozkładzie dnia mieszkańców domku jednorodzinnego, bo realizowanie plany włamania i okradzenia realizował, gdy ok. godziny 17 gospodarze opuścili mieszkanie. Wtedy wszedł na posesję. Wyłamał drzwi balkonowe, jakie z pokoju prowadziły na taras. I tak utorowaną drogą dostał się  do mieszkania. Sierżant Izabela Supernat, rzecznik prasowy KPP Końskie mówi nam: –  Przestępca znalazł i skradł 5000 złotych, precjoza wartości ok. 2000 złotych i dwie skarbonki z pieniędzmi, które należały do dzieci gospodarzy. To wszystko zgarnął i zniknął. Około godziny 21, gospodarze wrócili do domu. O  tym fakcie powiadomili policję. Przybyła ekipa dochodzeniowa, przewodnik z psem tropiącym. Pies podjął trop, ale doprowadził przewodnika jedynie do pobliskiej drogi.

Niedaleko Fałkowa

Następnego dnia okradziono dom  koło Fałkowa.  Działania przestępcy były łudząco podobne do tych, jakie wydarzyły się koło Końskich. Złodziej wypatrzył, że ok.godziny 17, domownicy opuszczają dom i odjeżdżają. Włamywacz wyważył drzwi balkonowe. Takim samym, jak poprzednio, sposobem i drogą  wszedł do pokoju. Nie wiemy jeszcze, jak trafił na pieniądze i precjoza. Niemniej znalazł ewentualne schowki. Skradł 50 000 złotych w gotówce oraz precjoza, wyroby ze złota i srebra o wartości ok. 20 000 złotych. Gdy ok. godz. 1.20 właściciele wrócili do domu byli zszokowani wyczynem przestępcy. Powiadomili policję. Przybyli funkcjonariusze i pies tropiący. Pies ślad podjął i doprowadził policjanta do drogi asfaltowej, gdzie trop się urwał. Policjanci prowadzą postępowanie.

 

Dodaj komentarz