Kto pokieruje konecką ARiMR?

flash Końskie

Ruszyła giełda nazwisk związanych z obsadzeniem stanowiska kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Końskich. W minionym tygodniu z funkcji kierownika została odwołana Teresa Pietrusiewicz.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to instytucja rządowa, która ma wspierać rozwój rolnictwa m.in. przez pomoc z środków unijnych i krajowych. Po zmianie w rządzie naturalna wydała się zmiana na stanowisku dyrektora świętokrzyskiej ARiMR. Miesiąc temu stanowisko objęła Małgorzata Erlich-Smurzyńska, prawniczka związana z obozem Zjednoczonej Prawicy. W kieleckim biurze ministra Zbigniewa Ziobro i senatora Jacka Włosowicza prowadzi punkt bezpłatnych porad prawnych. Po nominacji nowej pani dyrektor zmiany nastąpiły już w dwóch Biurach Powiatowych ARiMR. Nowi kierownicy pojawili się w Opatowie i Sandomierzu. W minionym tygodniu z pracą pożegnali się wszyscy pozostali kierownicy powiatowych biur w tym Teresa Pietrusiewicz, związana z PSL, która kierowała koneckim biurem.

 Z obozu Ziobry

Jeszcze przed odwołaniem pani kierownik ruszyła giełda, na której pojawią się nazwiska potencjalnych kandydatów. O ile na początku pojawiało się na niej nazwisko jednego z byłych koneckich samorządowców związanego z PiS o tyle teraz ta nominacja wydaje się być raczej mrzonką, bo jeśli nastąpi zmiana na kierowniczym stanowisku to większą szansą na objęcie go będzie miała osoba związana z obozem reprezentowanym przez Zjednoczoną Prawicę – środowiska ministra Ziobry i senatora Włosowicza.  Naturalnym kandydatem wydaje się być w takim przypadku Dariusz Banasik, najbliższy konecki współpracownik senatora Jacka Włosowicza, odpowiedzialny za kampanią wyborczą w powiecie koneckim, były konecki radny, przedsiębiorca, konecki pełnomocnik Solidarnej Polski. Co ciekawe na giełdzie pojawia się również Marlena Banasik, żona Dariusza Banasika. W poprzedniej kadencji pracowała jako zastępca dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Końskich. Ze stanowiska po objęciu fotela burmistrza odwołał ją Krzysztof Obratański.  Do tematu wrócimy.

 

Dodaj komentarz