Mniej przestępstw kryminalnych

0
0

W Komendzie Powiatowej Policji w Końskich odbyła się odprawa policjantów i pracowników cywilnych. Udział wziął inspektor Artur Bednarek, pełniący obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach, prokurator rejonowy, przedstawiciele władz samorządowych starostwa i gmin.

W naradzie uczestniczyli m.in.: podinspektor Tomasz Jarosz, zastępca komendanta powiatowego policji oraz przedstawiciele gminnych samorządów.Komisarz Mariusz Świeca złożył inspektorowi Arturowi Bednarkowi meldunek o rozpoczęciu roboczego spotkania. Następnie inspektor Waldemar Cisowski, komendant powiatowy policji w Końskich z pomocą pokazu multimedialnego przedstawił i omówił strukturę pracy swoich podkomendnych. Mówił o bezpieczeństwie publicznym,  roli różnych organizacji w utrwalaniu  bezpieczeństwa i porządku publicznego, analizie zaistniałych i planowanych zmian w poszczególnych  zagrożeniach oraz mapie bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Omawiane kwestie poparł danymi statystycznymi,  które jako żywo odzwierciedlają  pracę policjantów  służby prewencyjnej, kryminalnej i z zakresu ruchu drogowego.

 

Wymowna statystyka

Ze statystycznych danych, które znakomicie obrazują prace policjantów wynika, że zmniejszyła się ilość przestępstw kryminalnych i w minionym roku odnotowano ich 594. Najwięcej w gminach Końskie – 334 i Stąporków -156. Odnotowano 229 przestępstw w kategoriach:  kradzież mienia, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem,  rozbój, uszczerbek na zdrowiu, bójka, uszkodzenie mienia. Na koneckich drogach wydarzyły się 62 wypadki, w których 68 osób zostało rannych, a 6 zmarło. W działaniach profilaktycznych  policjanci zorganizowali 270 spotkań  z młodzieżą, 179 z dorosłymi, 157 z pedagogami i dyrektorami szkół, odwiedzili 400 osób w podeszłym wieku. I co bardzo ważne uratowali dwóch tonących.Na zakończenie wystąpienia inspektor Waldemar Cisowski  podziękował swoim podkomendnym za dobrą służbę, a  samorządom za udzielone wsparcie finansowe dla koneckiej komendy,  co skutkuje znaczną poprawą bezpieczeństwa mieszkańców powiatu koneckiego. Dodać trzeba, że prowadzony remont budynku KPP kosztował 1,7 mln złotych.

 

Dodaj komentarz