Burmistrz nagrodził koneckich sportowców

flash Sport

To był prawdziwy „najazd” na Leliwę w koneckim parku. Raz w roku zbierają się tam najlepsi koneccy sportowcy, którzy otrzymują nagrody od burmistrza naszego miasta. Były także wyróżnienia, a galę okrasiły występy młodych wokalistów ze Studia Piosenki DK w Końskich.

Spotkania te stały się już tradycją. Co roku burmistrz Końskich nagradza najlepszych sportowców w różnych kategoriach i dyscyplinach sportu, jak m.in. Sportowiec, Drużyna Roku, Trener i Odkrycie Roku. Ciekawostką jest to, że w bieżącej edycji po raz pierwszy przyznano wyróżnienie w kategorii… „Wędkarstwo”. Wśród nagrodzonych zabrakło natomiast Edwarda „Herkulesa” Rożnowskiego, mistrza świata w trójboju siłowym z ubiegłorocznych mistrzostw świata na Ukrainie. – Pan Edward został już uhonorowany w lecie ubiegłego roku Konecką Gloriettą za całokształt jego świetnej kariery, najwyższą nagrodą przyznawaną w naszej gminie – tłumaczą organizatorzy Gali.

Oblężenie „Leliwy”

W miniony czwartek „Leliwa” przeżyła oblężenie. Galę sprawnie poprowadzili Sylwia Fatalska z koneckiego magistratu i Dariusz Ogłoza, wicedyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Nim jednak wręczono nagrody, Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich, dokonał finansowego podsumowania minionego roku pod względem wydatków Gminy Końskie na sport. – Łącznie na zadania własne gminy w zakresie sportu wydaliśmy trochę ponad 4 miliony złotych – mówił Jasiński. Potem na scenie kolejno pojawiali się zawodnicy, trenerzy, drużyny, działacze i sponsorzy nagrodzeni i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach (pełna lista w tabelce obok). Nagrody wręczali m.in. Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich, Andrzej Marek Lenart, wicestarosta konecki, Grzegorz Budziosz, prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu i prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Tomasz Domaradzki, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki, Dariusz Kos, wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Zbigniew Król, trener lekkoatletów w kadrze narodowej.

Kasa na koniec

Niemal na końcu uhonorowane zostały osoby, które otrzymały stypendia oraz nagrody finansowe od burmistrza. W grupie stypendystów znalazło się 11 futbolistów MKS Neptun Końskie, 12 piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie, dwóch pływaków UKS Wodnik Końskie, po jednym przedstawicielu Koneckiego Klubu Karate Kyokushin, UKS Olimpia Końskie oraz jeden triathlonista. Natomiast nagrody odebrała drużyna piłki ręcznej młodziczek UKS Olimpia oraz trójboista siłowy z Tęcza-Społem Kielce. Konecką Galę sportu okrasili występami wokaliści ze Studia Piosenki w MGDK Końskich: Aleksandra Malicka, Urszula Szlenk, Karolina Potocka i Michał Trojanowski.

 

/RAMKA – chyba wpasuje się na drugą stronę/

Nagrodzeni i wyróżnieni

Karate

– nagrodzony: Michał Ciechanowski (Konecki Klub Karate Kyokushin)

– wyróżniona: Oliwia Małecka (Konecki KKK)

Trójbój siłowy

– nagrodzony: Michał Rożnowski (MUKS Herkules Modliszewice)

– wyróżniony: Aleksander Domagała (Tęcza-Społem Kielce)

Triathlon

– nagrodzony: Przemysław Szymanowski (WLKS Kmicic Częstochowa)

Pływanie

– nagrodzony: Dawid Jarosz (UKS Wodnik Końskie)

– wyróżniony: Artur Skuza (Wodnik)

Lekkoatletyka

– nagrodzeni: sztafeta II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich (Emilia Król, Dominika Dąbrowska, Marta Barańska, Patrycja Gawrońska, trener Mariusz Brzozowicz)

Piłka ręczna

– nagrodzony: Dawid Walewski (KSSPR Końskie)

– wyróżniona: Natalia Krakowiak (UKS Olimpia Końskie)

Piłka nożna

– nagrodzony: Karol Armata (MKS Neptun Końskie)

– wyróżniony: Piotr Zieliński (Neptun)

Wędkarstwo

– wyróżniony: Jakub Rak (Koło Miejskie w Końskich)

Niepełnosprawny sportowiec roku 2015

– nagrodzony: Wojciech Pękacz (Publiczne Gimnazjum w SOSW Barycz)

– wyróżniony: Damian Baczewski (Szkoła Przysposabiająca do Pracy w SOSW Barycz)

Drużyna Roku 2015

– nagrodzeni: drużyna juniorów starszych Neptuna (Michał Wodecki, Kacper Kos, Tomasz Staromłyński, Jakub Banasik, Paweł Mendygrał, Jakub Sorn, Cezary Madej, Łukasz Ryszkiewicz, Bartłomiej Sidor, Jakub Ziębaczewski, Kamil Kowalczyk, Karol Bomba, Damian Broniewski, Piotr Zieliński, Bartosz Sztandera, Łukasz Skalski, Dominik Młodziński, trener Arkadiusz Jarząb)

– wyróżnieni: drużyna juniorów młodszych KSSPR (Karol Fidor, Dawid Jakubowski, Daniel Jankowski, Mateusz Jaworowski, Michał Kania, Wiktor Kazimierczyk, Kamil Klepaczewski, Kacper Kucharczyk, Piotr Makowski, Andrzej Malik, Michał Pałgan, Łukasz Stępień, Jakub Świercz, Dawid Walewski, Kacper Woźniak, trener Tomasz Bodasiński)

Trener Roku 2015

– nagrodzony: Arkadiusz Jarząb (Neptun)

– wyróżniony: Tomasz Bodasiński (KSSPR)

Odkrycie roku 2015

– nagrodzona: Urszula Jankowiak (Olimpia)

Nagroda specjalna

– nagrodzony: Arkadiusz Bąk

Praca społeczna na rzecz rozwoju sportu na terenie miasta i gminy Końskie

Bożenna i Józef Matyjasikowie (KSSPR), Jan Grot i Wojciech Wojcieszko (Neptun), Janusz Cieślak i Cezary Struzik (Herkules), Iwona Biniek (Wodnik), Izabela Klusek (Olimpia)

Przyjaciele Sportu

Stanisław Marczak, Wiesław Kwiatkowski, Grzegorz Szmulski, Rafał Węgierek, Włodzimierz Dróżdż, Jacek Cukrowski i Marzena Pryciak

Szkoły wyróżnione przez SZS

ZSP nr 1 w Końskich, Gimnazjum nr 1 w Końskich, SP nr 1 w Końskich

Nagrody finansowe burmistrza miasta i gminy Końskie

– wyróżniające się zawodniczki drużyny młodziczek Olimpii: Urszula Jankowiak, Natalia Krakowiak, Monika Błaut, Weronika Gadomska, Aleksandra Wcisło, Katarzyna Prasał i Wiktoria Karbownik

– Aleksander Domagała (Tęcza-Społem)

Stypendia sportowe burmistrza miasta i gminy Końskie

– Michał Ciechanowski (Konecki KKK), Urszula Jankowiak (Olimpia), Dawid Jarosz i Artur Skuza (Wodnik), Przemysław Szymanowski (Kmicic)

– zawodnicy KSSPR: Michał Bąk, Rafał Jamioł, Damian Janus, Patryk Mastalerz, Michał Napierała, Ernest Pilarski, Artur Rurarz, Krzysztof Słonicki, Sebastian Smołuch, Kacper Szczepanik, Daniel Szot, Patryk Wnuk

– zawodnicy Neptuna: Piotr Gardynik, Łukasz Herda, Paweł Majchrzak, Krzysztof Pach, Michał Pilarski, Łukasz Skalski, Mariusz Skoczylas, Bartosz Sztandera, Dominik Szymkiewicz, Łukasz Wojna, Piotr Zieliński

 

Dodaj komentarz