Rejestrowali się w bazie dawców szpiku

flash Okolice

Wielkie zainteresowanie towarzyszyło akcji „Pomóż Magdzie i innym”. W ciągu dwóch dni do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego zarejestrowało się 408 osób!

Mnóstwo osób odpowiedziało na apel pomocy dla Magdaleny Kamińskiej, mieszkanki Końskich, która walczy z białaczką limfoblastyczną. Jedyną szansą na wyzdrowienie jest w jej przypadku przeszczep szpiku kostnego. Akcję poszukiwania rozpoczął jej małżonek Krzysztof Kamiński. – Poszedłem do Domu Kultury na wcześniejszą akcję rejestracji dawców. Wtedy poznałem Barbarę Więcław, której opowiedziałem naszą historię. Tak się zaczęło – opowiada. Dwa dni rejestracji dawców poprzedziła wielka akcja promocyjna w mediach. O chorobie pani Magdy pisaliśmy obszernie w TYGODNIKU. W wielu sklepach zawisły plakaty informujące o akcji.

40-stka

Pierwszego dnia w Domu Kultury w Końskich do bazy zarejestrowano 272 osoby. Dzień był wyjątkowy również ze względu na przypadające wtedy 40. urodziny Magdaleny Kamińskiej.  Jubilatka nie tylko odbierała życzenia, ale również przywiozła do DeKu kilka tortów. Od kilka lat jest cenioną specjalistką w pieczeniu, ale i zdobieniu tortów. Każdy chętny mógł liczyć na spróbowanie słodkiego kawałka w zamian za dowolny datek dla rzecz Fundacji DKMS.  To jednak nie wszystko, bo pani Magda oferowała również robione przez siebie bransoletki. Przez cały czas nad sprawnym przebiegiem czuwali wolontariusze oraz pielęgniarki, które podbierały krew od chętnych osób.

Udana akcja

Drugiego dnia w II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie do bazy zarejestrowano 136 osób. Tu metodą pobrania materiału genetycznego był wymaz z wewnętrznej ściany policzka pobrany pałeczką kosmetyczną. Podczas akcji niezwykle pomocni okazali się harcerze z 5 KDH „Feniks”, wolontariusze z ZSP nr 3 oraz II LO, Magdalena Kwiatkowska, Adam Wojnowski. Nad wszystkim czuwała Barbara Więcław. – Jestem bardzo zadowolona, że tyle osób się zarejestrowało. Taki wynik udało mam się osiągnąć dzięki wypromowaniu akcji przez media, zaangażowaniu wielu osób, pracy wolontariuszy. Najważniejsze były jednak otwarte serca ludzi, którzy obojętnie nie przeszli obok pani Magdy – komentuje pani Basia.  – To o 408 więcej potencjalnych dawców szpiku kostnego w bazie. Szczerze wierzę, że ktoś z nich zostanie dawcą – dodaje.

 

Dodaj komentarz