Szpecą miasto i dezinformują

flash Końskie

Przy wielu drogach i ulicach miasta stoją znaki informujące o siedzibie prokuratury, wskazują drogą do Dworca PKP PKS, i wiele innych kierunków. Wiele z nich się zdezaktualizowało, ale nadal stoją i czekają na likwidację.

Wiele znaków, a właściwie tablic, niegdyś starannie i ładnie wykonanych informuje o kierunku w jakim udać się należy, żeby trafić do prokuratury. Gdyby ktoś we wskazaną przez tablicę stronę się udał, co najwyżej trafiłby do Sądu Rejonowego przy ul.Odrowąża, a tu przecież Prokuratura Rejonowa od kilku lat  ma siedzibę przy ul.Krakowskiej. I kolejny znak, kierujący ludzi i samochody na Dworzec PKP – PKS. Takie oznakowania stoją na ul. Partyzantów, w centrum miasta i przy wielu innych ważnych szlakach. Znaków postawionych urzędowo, a głównie za sprawą właściciela drogi,  zdjąć nie można. Trzeba nowego urzędniczego ukazu, żeby je stamtąd ewakuować lub chociaż zasłonić.

 Dziewiczy teren

Nadal kilka autobusów dojeżdża na ten zaniedbany plac przy ulicy Sportowej. Nawet niektórzy chcieli ten rejon ożywić. „Czarna Flota” zagospodarowała jeden z nieczynnych kiosków restauracyjnych. W pełnym momencie wnętrze baru pochłonął ogień. Jak już informowaliśmy,  dwa lata temu krążyła legenda, że  budynek, który niegdyś był dworcem PKP i PKS został kupiony  od „kolejarzy” przez miejscowego biznesmena. A teren przed budowlą ponoć nabył biznesmen  z Kielc. Okazało się to plotką. Dworzec PKP należy do spółki „PKP – Dworce”, a perony i ten skrawek wybetonowanego terenu,  po którym przemieszczali się pasażerowie idący do pociągu jest własnością „PKP – Perony”. Do takiego podziału i własności przyznają się wspomniane przedsiębiorstwa kolejowe.

Niechlubna fama

Natomiast nikt nie chce być właścicielem brudów, chwastów, krzaków i tego całego bałaganu.  Nie wspominając o wiadomościach jakie po pobycie w Końskich przekazują w „świat” pasażerowie autobusów. Może wiosną jakaś siła jednak odmieni Końskie. Niechlubne znaki odpadną podczas obcinania i pielęgnacji drzewek, a inne odpali rdza, która zżera blaszane tabliczki.

 

Dodaj komentarz