Po potrąceniach pieszych na przejściach

0
0

– W związku z potrąceniami pieszych na ulicy Piłsudskiego będziemy chcieli przeprowadzić akcje wśród uczniów stąporkowskich szkół i ich rodziców – zapowiada burmistrz Dorota Łukomska.

Ulica Piłsudskiego w Stąporkowie nie cieszy się ostatnią dobrą sławą wśród zarówno pieszych jak i kierowców. W ciągu ostatnich miesięcy doszło tu do czterech potrąceń pieszych na przejściach dla pieszych. W tej sprawie do Jacka Bojarowicza, dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad apelował senator Jacek Włosowicz, który prosił o rozważnie zasadności budowy na ul. Piłsudskiego w Stąporkowie sygnalizacji świetlnych na wysokości Urzędu Miejskiego oraz Zespołu Szkół Publicznych. Jak na razie pismo pozostało bez odpowiedzi. Z racji tego, że droga jest krajówką czyli należy do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad stąporkowski magistrat nie może wykonywać na niej żadnych prac.

 Za kilka tygodni

Sprawa potrąceń do dziś wiele razy wraca w rozmowach mieszkańców nie tylko Stąporkowa, ale również gminy. – Wychodząc na przeciw mieszkańcom wiosną planujemy profilaktyczne spotkania dla uczniów i ich rodziców, w czasie których będzie mowa o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i poruszaniu się w obrębie pasów drogowych – zapowiada burmistrz Dorota Łukomska. Podczas planowanych spotkań do dzieci i dorosłych prawdopodobnie trafią odblaski, których noszenie poza terenem zabudowanym jest konieczne, a w terenie zabudowanym po prostu zapewnia pieszym bezpieczeństwo i to, że zostaną w porę zauważeni przez kierowców.

 

Dodaj komentarz