Boisko już prawie gotowe

flash Smyków

Dobiega końca budowa boiska piłkarskiego przy Zespole Szkół w Miedzierzy. Już wiadomo, że w tym roku gmina Smyków otrzyma na ten cel dofinansowanie w kwocie dokładnie 320.300,00 zł.

To już finisz prac w Miedzierzy. Na placu, który dotychczas służył m.in. za miejsce festynowe powstało robiące wrażenie boisko. W ramach powstającej inwestycji wybudowano pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną, bieżnię o nawierzchni poliuretanowej o długości 60 m, trybuny na 300 miejsc, oświetlenie, nagłośnienie, nawodnienie oraz drogę dojazdową do boiska. W tym roku zaplanowano również termomodernizację hali sportowej przy Zespole Szkół w Miedzierzy. Na ten cel gmina także otrzyma dofinansowanie z tego samego źródła. – Zespół dwóch boisk z halą sportową będzie tworzyło wspaniałą bazę, która mamy nadzieję przyczyni się do wyłonienia spośród naszych młodych sportowców następców Lewandowskiego czy innych popularnych sportowców – mówi wójt Józef Śliz.

Sportowe sukcesy

Na terenie gminy Smyków do tej pory powstało sześć boisk wielofunkcyjnych, dwie hale sportowe oraz orlik.  – Nasze obiekty już przynoszą owoce, szczególnie wśród najmłodszych adeptów sportu, którzy pod opieką trenerów Jacka Kołodziejczyka i Dawida Kołodziejczyka zajmują czołowe miejsca na szczeblu powiatowym i wojewódzkim – dodaje włodarz. Całość dofinansowania do boiska w Miedzierzy wynosi dokładnie 530.300 zł. (210 tys. zł. w 2015 roku) i pochodzi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, zatwierdzonych przez Zarząd i Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

Dodaj komentarz