600 ton piasku trafiło na sielpiańskie plaże

flash Końskie

Jeszcze nieco ponad miesiąc i Sielpia przeżywać będzie letnie oblężenie. Obecnie w koneckim kurorcie trwają prace, które na pewno nieco podniosą komfort wypoczywających nad sielpiańskim zalewem.

– W tym tygodniu nawieziono 600 ton piasku, który trafił na plaże. Został on już rozprowadzony za zarówno po głównej i jak bocznej plaży – informuje Zbigniew Hybik, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi, który w sezon wchodzi w stanie likwidacji. To jednak nie jedyne działanie, które już wkrótce będzie widoczne. W najbliższym czasie wzdłuż deptaka zostaną nasadzone kwiaty w gazonach i na latarniach. Do Sielpi trafi ok. 300 sztuk sadzonek. Inwestycją, na którą na pewno czeka wielu turystów są prace związane z publiczną toaletą. – Wkrótce rozpocznie się rozbiórka budynku WC, który znajduje się przy „Leśniczance`. W jego miejscu postawimy przenośne toalety, do których zostanie podłączona bieżąca woda. To rozwiązanie na ten sezon, bo w przyszłym planujemy tu budowę w pełni zautomatyzowanych toalet – dodaje kierownik Hybik.

Nowe toalety

W Sielpi przed sezonem zarządzono już wielkie sprzątanie. Obecnie nad utrzymaniem czystości w kurorcie pracuje 12 osób zatrudnionych w ramach gminnego programu „Ekolog”. – Prace polegają m.in. na cyklicznym sprzątaniu plaży, koszeniu trawy czy codziennym zbieraniu śmieci. Usuwane są również z samosiejki i zakrzaczenia m.in. z mola czy pasów drogowych dróg gminnych. Jak podkreśla Zbigniew Hybik największe wyzwanie w kwestii utrzymania czystości w Sielpi to zapanowanie na wywozem kontenerów pełnych śmieci. – W tym roku musimy rozwiązać kwestię wyrzucania odpadów do kontenerów komunalnych przez przedsiębiorców prowadzących w Sielpi swoją działalność. W minionych latach zdarzało się to nagminne mimo że obowiązkiem przedsiębiorców jest posiadania umowy na wywóz śmieci. W tym roku zajmie się tym m.in. Straż Miejska – zapowiada kierownik. Być może pomocne w tej kwestii okaże się zamontowanie dodatkowych kamer na parkingu przy śmietniku, ale również na deptaku. Przypomnijmy, że to ostatni sezon funkcjonowania OSiR-u w Sielpi. Po wakacjach budynek pensjonatu trafi na sprzedaż. Dbaniem o letnisko w dalszym ciągu zajmować będą się pracownicy OSiR-u, którzy znajdą zatrudnienie w Zarządzie Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi.

Dodaj komentarz