Festyn dla dzieci i sąsiadów

flash Kultura

Już w najbliższą niedzielę 29 maja zapraszamy na I Dzień Sąsiada, który odbędzie się w stąporkowskim amfiteatrze. Impreza będzie połączona z festynem z okazji Dnia Dziecka.

To nowa inicjatywa w Stąporkowie. W MGOKiS na wszystkich chętnych mieszkańców gminy czekać będą zaproszenia, które będą mogli odebrać w sekretariacie i przekazać je swoim sąsiadom. Impreza rozpocznie się o godz. 15 w amfiteatrze. Na scenie  królować będą dziecięce zespoły ludowe: Królewiaczki, Mała Korniczanka, Górne butki, Cztery Piegi, Sonore, Bliżyńska Grromada. W racji świętowania Dnia Dziecka nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Wystąpią m.in. grupy taneczne MG, stąporkowskie przedszkolaki oraz dzieci uczestniczące w programie „A nóż widelec”. Na dzieciaki czekać będzie bezpłatny park rozrywki oraz przejazdy bryczką z Rancza Ogniste Podkowy. Swoje stoiska wystawią rękodzielnicy z terenu gminy Stąporków. Na finał zaplanowano koncert zespołu Redlin, który o godz. 18 zaprosi wszystkich do wspólnej folkowej zabawy. Grupa gra muzykę  celtycką, rosyjską, węgierską, hiszpańską, meksykańską, amerykańską i polską. Festynowi towarzyszyć będzie I Stąporkowski Pchli Targ.

Wymienić będzie można m.in. książki, płyty, gry komputerowe, zabawki dla dzieci, filmy, antyki, galanteria domowa, wyroby dekoracyjne, biżuteria, aparaty fotograficzne i ich części, instrumenty muzyczne i ich części, rekwizyty wojskowe, drobne rękodzieło, przedmioty kolekcjonerskie. Chętni, którzy chcą bezpłatnie rozłożyć swoje stoisko mogą zgłaszać się do MGOKiS do najbliższego piątku 27 maja.

 

Dodaj komentarz